לאחר שטיל נ"ט פגע בטיולית שבה נהג, מאיר ועקנין מספר ל-N12 בדיוק מה התרחש באירוע. לדבריו, הוא אסף כ-30 חיילים מפעילות לילה באזור זיקים והוריד אותם בבסיס סמוך למגורים. בזמן שאלו פרקו את הנשקים והתקדמו לכיוון השער - נורה הטיל. "מזל שהם לא היו בטיולית", הוא אומר. "15 שניות לפני כן הורדתי את אותם". בתוך כך, ברצועה הופץ התיעוד של רגע שיגור הטיל - ושל הפגיעה בכלי הרכב.

"אני הבאתי חיילים מפעילות בשטח", נזכר מאיר. "אני מביא את אותם לבסיס באזור זיקים. אני הורדתי את כולם, סגרתי דלתות, התחלתי להתקדם וחטפתי את הטיל בחלק האחורי של הטיולית. אני הייתי בתוך הקבינה, כל הרסיסים עפו עליי. הרגשתי בומבה. מזל שיצאתי בלי פגע. אני בסדר, החבר'ה רצו אליי להוציא אותי. זה העבודה של הטיולית, מסוכן". 

ממצאי התחקיר הראשוני של צה"ל מעלים כי הנהג אמור היה לפנות לכיוון היציאה מהאזור לאחר שהוריד את החיילים, אך במקום זאת פנה מסיבה לא ברורה לאזור הלא נכון. באותו מקום הוא היה חשוף לצד השני ושם גם נפגע מהירי. מצה"ל נמסר כי על פניו מדובר בשגיאה של הנהג. 

חמאס מבצעים מארבי נ"ט ומחפשים מטרות מזדמנות. הם משתמשים בחוליות עם טילי קורנט מדויקים מאוד לטווחים של 5.5 ק"מ ויורים מפאתי השטח הבנוי של בית חאנון וג'באליה - בערך 4 ק"מ מהגדר.

באירוע נפצע קל מפגיעת רסיס חייל צה"ל מאחד שעמד בסמוך לטיולית. חמאס נטל אחריות על הירי. הבוקר בסביבות השעה 09:00 הופר השקט המתוח ששרר במהלך הלילה ונורו מטחים כבדים לעבר נירים, עין השלושה, זיקים, אזור תעשייה הדרומי אשקלון, נתיב העשרה, כרמיה, כיסופים, כרם שלום וניר עוז. צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי לשלושה פצועים קל שנחבלו בדרכם למרחב המוגן.