פרסום ראשון: התפתחות דרמטית בתיק החקירה נגד השופטת אתי כרייף, שנחשדה במתן שוחד מיני ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה - כך דיווחנו הערב (ג') במהדורה המרכזית. התיק אמנם נסגר לאחר שהשופטת כרייף התחייבה שלא תחזור לכס השיפוט, אולם כעת הוא עשוי להיפתח מחדש מכיוון שזו שוקלת לחזור בה מההסכם.

בכוונתה של כרייף לדרוש לחדד את סעיפי ההסכם שהושג בין עורכי דינה לבין הפרקליטות כתנאי לסגירת התיק המשפטי נגדה. באמצעות פרקליטיה – ציון אמיר וארנה לין, פנתה כרייף להנהלת בתי המשפט והדגישה שהיא אמנם התחייבה שלא לחזור לכס השיפוט, אך לא התחייבה להתפטר. כעת היא מבקשת שלא יפגעו בזכויותיה הפנסיוניות וישלבו אותה כשופטת בדימוס בוועדת השחרורים.

חשודה במתן שוחד מיני. השופטת כרייף (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

נזכיר כי התיק נגד שניהם (כרייף ונוה) נסגר, אולם המשנה לפרקליט המדינה בעניינה של כרייף הדגיש שהיה מקום להעמידה לדין בחשד להשמדת ראייה. על פי החשד, כרייף מחקה מסרונים במהלך החקירה נגדה, אך כאמור רק בשל העובדה שהיא מתחייבת שלא לחזור לכס השיפוט – התיק נגדה נסגר.

עורכי הדין הדגישו כי אם הנהלת עורכי הדין לא תיעתר לבקשתם, בכוונתה של כרייף לעמוד על זכותה להישאר שופטת. עוד מסרו עורכי הדין כי החשד נגדה להעלמת ראייה הוא חשד שווא בלתי מבוסס.

עוד ציון אמיר (צילום: יחסי ציבור)
ציון אמיר, עורך דינה של אתי כרייף | צילום: יחסי ציבור

עורכי הדין אמיר ולין אישרו שמרשתם אכן מחקה מסרונים, אולם טענו כי מחיקת המסרונים בינה לבין שר האוצר לשעבר כחלון או שופט בית המשפט העליון אלרון לא נועדו לחבל בחקירה, אלא לשמור על פרטיותם של השניים.