שר הביטחון גנץ חתם הבוקר (חמישי) על צו גיוס לעשר פלוגות מג"ב במילואים כדי לתגבר את כוחות המשטרה. עוד החליט גנץ לסייע למשטרה ולמג"ב בכל מה שנדרש בהליך הגיוס ובאימון הפלוגות - כדי להכניסן לכשירות במהירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לצד זאת, הבהיר שר הביטחון כי אף חייל צה"ל לא יעסוק בפעולות שיטור שאינן חלק ממשימותיו של הצבא. גנץ אמר הבוקר: "אנו בשעת חירום על רקע לאומני. בעת הזו נדרש תגבור מאסיבי של כוחות בשטח שיוזרמו מיד וישליטו חוק וסדר. עם זאת, פעולות השיטור ואכיפת הסדר הציבורי אינן תחליף לאחריות ההנהגה להרגעת הרוחות".

 

ניצב בדימוס בן-ציון סאו, לשעבר מ"מ מפכ"ל המשטרה אמר הבוקר כי אין לשלוח את חיילי צה"ל לערים המעורבות. "צריך לחזק את המשטרה בסמכויות", אמר ניצב בדימוס סאו, "זו תהיה טעות להכניס חיילים לתוך הערים במדינת ישראל, זו שגיאה. אנחנו נסבך את החיילים האלה, הם לא יודעים להתמודד עם הסיטואציות המאוד מורכבות".

עוד אמר נציב בדימוס סאו: "צריך לתגבר כוחות - שהצבא יתגבר את הכוחות באיו"ש ובירושלים ויורידו את הכוחות מאיו"ש ומירושלים למרכזי הערים. דבר שני זה סמכויות אחרות. בעיקר, כמו אתמול בלוד - יש מצב חירום, יש עוצר. מי שהפר את העוצר שיישלח לכלא ולמעצר של 72 שעות. זו סמכות חירום. זה כוח למשטרה".