התחממות בדרום: מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (בין שישי לשבת) שורה של יעדי טרור של חמאס בתגובה לירי מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. זה הלילה השני ברציפות שבו צה"ל תוקף מטרות ברצועה בתגובה לרקטות ששוגרו. מוקדם יותר הלילה נשמעה אזעקת צבע אדום במרחב היישובים חולית ושדה אברהם. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. צה"ל ביצע סריקות באזור הנפילה, ואין נפגעים.    

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהמועצה האזורית אשכול נמסר: "לפני זמן קצר הופעלה אזעקת צבע אדום בשני ישובים במועצה (חולית ושדה אברהם). ככל הנראה ישנה נפילה אחת בשטח פתוח, מחוץ לישוב. כרגע מתבצעות סריקות על ידי הצבא. אין נפגעים בגוף ולא ידוע על נזק. נעדכן בהמשך". 

ביום חמישי בשעות הערב נורתה רקטה מרצועת עזה לעבר העיר שדרות והיישובים ניר עם ואיבים הסמוכים. בעקבות הירי לדרום תקפו מטוסי וכלי טיס מטרות חמאס ברצועה. בין היעדים שהותקפו: אתר לייצור אמצעי לחימה, מנהרת הברחת אמצעי לחימה ועמדה צבאית של הארגון.

מתחילת שנת 2021 נשמעה אזעקה במרחב הדרום פעם אחת במהלך חודש מרץ, אולם אז היה מדובר באזעקת שווא שהופעלה בשעה 21:08 באזור זיקים ואזור התעשייה הדרומי אשקלון. במהלך חודש ינואר זוהו מהרצועה שני שיגורים של רקטות שנפלו בים אך אלו לא הפעילו את התרעת הצבע האדום.