ביום השישי למבצע שומר חומות תקף בחריפות יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן את ראש הממשלה וטען כי לנתניהו יש אינטרסים פוליטיים ברורים להמשך הלחימה, כל עוד המנדט נמצא אצל יאיר לפיד. לדבריו הקבינט המדיני-ביטחוני נתון כולו למרותו של נתניהו וכי הוא חסר השפעה ממשית על המהלכים שבהם נוקטת ישראל.

"מה התכלית האסטרטגית של המבצע ואני אגלה את הסוד – התכלית האסטרטגית של המבצע היא לשפר את דעת הקהל על נתניהו בציבור", תקף ליברמן. "כל עוד מנדט נמצא אצל לפיד נתניהו ינסה למשוך את המבצע. נתניהו חתם איתי הסכם ב-2009 שאחד הסעיפים זה מיגור שלטון חמאס. כל הרקטות זה מאות מיליוני דולרים שעברו לחמאס מנתניהו. יש שני גורמים שיש להם אינטרס במבצע הזה. נתניהו שמסכל ממשלת שינוי וחמאס. נתניהו הוא משתף פעולה של חמאס, הוא מטפח ומחזק אותו".

פלאש 90, יונתן זינדל (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

ליברמן הדגיש כי יש תנאים ספציפיים שבגינם יש לסיים את הלחימה: "כשאין מדיניות מדברים על תמונת ניצחון. אם אנחנו מסיימים את המבצע הזה בלי הסכם ברור שחמאס מקבל סיוע כלכלי תמורת התפרקות מהנשק והחזרת הבנים הביתה אז כל המאמץ הזה לשווא. נגיע לאותו מבצע בתנאים יותר קשים".

לדבריו של ליברמן, הקבינט המדיני-ביטחוני חסר כל השפעה ושנתניהו מתמרן אותו על פי רצונו: "הצבא כפוף לדרג מדיני ויש קבינט הכי חלש שהיה לנו אי פעם. מעולם לא היה לנו קבינט כל כך חלש. נתניהו מתמרן אותם. מבחינה ביטחונית כל המבצע הזה מיותר לגמרי וחמאס יוצא מנצח. הוא הצליח לייצר לנו חזית פנימית בתוך ישראל ומחק את פת"ח. בעולם הערבי כולם אומרים שאם זה מצבנו מול חמאס אז מה המצב האמיתי שלנו מול חיזבאללה ומול אירן".הכל טוב