נשיא אירן, חסן רוחאני, שיגר היום (רביעי) איום נוסף לעבר ישראל ובעלות בריתה, בהמשך להכרזת מדינתו על הפעלת הצנטריפוגות המתקדמות והעשרת האורניום לרמה של 60 אחוזים. "זו התגובה שלנו לרוע שלכם", אמר הנשיא. "אתם לא יכולים לקיים קשר עם האומה האירנית ולבצע פשעים בנתנז. נחתוך את היד שלכם כשאתם מבצעים פשעים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"חתכנו את שתי הידיים שלכם – אחת עם הצנטריפוגות המתקדמות מסוג ה-IR-6 ואת השנייה עם 60 אחוזי ההעשרה. ברור שאנחנו לא עוצרים, אנחנו לא מחכים", המשיך הנשיא.

רוחאני התייחס גם לאחראים ל"תקלה החשמלית" במתקן בנתנז: "כנראה שמדובר בפשע של הציונים. אם הציונים ינקטו פעולה נגד האומה שלנו, אנחנו נגיב. הם קיבלו תגובה ראשונה - התגובה הראשונה הייתה שאם אתה גורם לבעיה באתר הגרעין שלנו, בשטח שלנו, אנחנו לא נחליף אותן חזרה לסוג הקודם. אנחנו מסירים את הצנטריפוגות ומתקינים במקומן צנטריפוגות מתקדמות מסוג IR-6, כך תבינו שאתם לא יכולים למנוע מאיתנו להשתמש בטכנולוגיה הזו עם רשעותכם".

רוחאני (צילום: ap)
צילום: ap

לממשל האמריקני, שמבקש לחדש את שיחות הגרעין ולשקם את הסכם הגרעין בעזרת מהלכים דיפלומטים, הוסיף רוחאני: "אתם רוצים שידינו יהיו ריקות בשיחות. לא, אנחנו ניקח חלק בשיחות בידיים חזקות יותר, לא נאפשר לידיים שלנו להיות ריקות".

אמש דווח ב-N12 כי ראש ועדת הביטחון בפרלמנט האירני אישר כי רוב הצנטריפוגות במתקן ההעשרה הראשי של אירן בנתנז יצאו מכלל פעולה בעקבות הפסקות החשמל והפיצוץ שאירע באתר לפני יומיים. למעשה, מדובר בפעם הראשונה שגורם רשמי בטהרן הודה בממדי ההרס.