"זה רק תמרון קטן לפעם הבאה": מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר שבר הערב (רביעי) שתיקה ודיבר לראשונה מאז שהסתיים מבצע "שומר החומות". תחילה, הוא בירך את ערביי ישראל ותושבי מזרח ירושלים, והמשיך בשיגור איומים לעבר ישראל עם התייחסותו למהומות האחרונות בהר הבית, למבצע האחרון ולמערכה הבאה: "על ישראל והעולם לדעת שזו הייתה רק חזרה גנרלית למי שיהיה במקרה שבו תהיה פגיעה בהר הבית".

"בתוך ישראל יש לנו יותר מ-10 אלפים מחבלים מתאבדים - למקרה שישראל תנסה לפגוע באל-אקצא, שכל אחד ייקח סכין לדקור בו, רכב לדרוס בו, או בקת''ב להבעיר בו את לבבותיכם", הוא אמר. בהתייחסותו ליכולות של ארגון הטרור חמאס: "יש לנו יכולת לשגר מאות טילים בדקה לטווחים של 100 ו-200 ק"מ. יש לנו יותר מ-500 ק"מ של מנהרות ברצועת עזה - מתוכם נהרסו 100 ק"מ". הוא הבהיר כי דרושים רק כמה ימים כדי לתקן את ההריסות.

לדבריו, התכנון של ארגון הטרור חמאס לסיום המבצע היה אחרת ממה שקרה בפועל - בעקבות הפסקת האש: "חמאס רצתה לסיים את המלחמה בירי של 300 טילים על גוש דן, אך בגלל המתווכחים שפעלו לרגיעה - לא ירינו. החלטנו לעצור את מטח הטילים הגדול שתכננו אחרי התערבות של מצרים, קטר ומתווכים בין-לאומיים".

בהתייחסותו להרוגים במבצע האחרון, לאחר התקיפות מצד ישראל, הוא ציין כי ישנם 57 הרוגים שמשתייכים לחמאס, 22 נוספים מהזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי והרוג נוסף היה חבר בפלגים ברצועה כשבסך הכול מדובר ב-80 הרוגים מהזרועות הצבאיות ברצועה.

באשר לניסיונות של צה"ל לפגוע באנשי חמאס בעת שהותם במנהרות, מנהיג ארגון הטרור בעזה הביע זלזול ואמר כי "הפגיעות הישראליות לא הגיעו לתשתיות של הפלגים בעזה. הכשלנו את התוכנית לפגיעה ביכולות ההתנגדות ולהריסת המנהרות". לדבריו, בארגון הורו לכוחות שלא לרדת למנהרות ועל כן, בזמן הפצצת המנהרות על ידי המטוסים לא נפגע לוחם אחד: "זו הייתה התוכנית של ישראל לתמונת ניצחון שהסתיימה בכישלון גדול". לטענתו, בסופו של דבר נפגע משגר טילים אחד בלבד.

סינוואר תקף בדבריו את נתניהו וגנץ, שלדבריו הם הפכו את ההסלמה האחרונה למערכה: "המנהיג אלמקאדמה (איש חמאס) אמר לנתניהו כי אנחנו נדאג לכך שתקלל את היום שבו אימך ילדה אותך בו, ורגע זה הגיע. הבהרנו מסר לישראל ולעולם כולו שמספיק לשחק באש, הם הפכו את זה למערכה מתמשכת".

בנוגע להפסקת האש, סינוואר הבהיר כי לא קיים כל הסכם: "זו הפסקת אש בלי תנאים". עוד הוא הוסיף: "אסור למתנחלים לקחת את אדמתנו - עלינו להילחם בהתנחלויות. אני קורא לגדה המערבית להילחם במתנחלים". בסיום נאומו התייחס לשיקום הרצועה ואמר: "חמאס והפלגים לא זקוקים לכסף. לא ניקח גרוש".