ניסיון פיגוע ביהודה ובשומרון: הבוקר (שני), סמוך לשעה 10:00 אירע ניסיון פיגוע דריסה סמוך לכפר חווארה, הנמצא דרומית לשכם, נגד קבוצת חיילים שעמדה במקום. אין נפגעים באירוע, לאחר שהחיילים הצליחו לחמוק מניסיון הדריסה בלא פגע. גם במעבר מיתר ניסה רכב לפגוע בחיילים: הם לא נפגעו והצליחו לעצור את המחבל.

מבחינה ראשונית של האירוע, שהתרחש הבוקר בשטחה של החטיבה המרחבית שומרון, עולה כי החיילים במקום הפגינו דריכות וערנות גבוהות, ומיד לאחר שהצליחו לחמוק מניסיון הפיגוע הם הצליחו לעצור את נהג הרכב ללא ירי. הנהג נעצר ותוחקר על ידי הלוחמים בשטח.

דובר צה"ל מעדכן כי החיילים שנכחו בשטח זיהו רכב חשוד במרחב ופרסו מחסום על הכביש. הרכב החשוד האיץ לכיוונם, התנגש ברכב הסיור הצבאי שהיה בנקודה ונעצר. לאחר מכן פתחו הלוחמים במקום בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי לאוויר והצליחו לעצור את המחבל שהועבר לחקירת כוחות הביטחון.

על רקע ההסלמה ברחבי הארץ, בתקופה האחרונה ניתן לראות עלייה בניסיונות ובמוטיבציה לביצוע פיגועים בשטחי ירושלים והגדה המערבית. ארגון חמאס, במקביל ללחימתו בצה"ל ברצועת עזה, מעוניין להתסיס את הגדה ולעודד אנשים רבים לבצע פיגועים נגד אזרחים ישראלים וחיילי צה"ל. בשלב זה נראה שחמאס מצליח באופן חלקי בלבד בתוכניתו, אך לא באופן שבו היה מעוניין.

אתמול נפצעו שישה שוטרים באורח בינוני וקל בפיגוע דריסה שאירע בדרך שכם שבשכונת שיח' ג'ראח בירושלים. תיעוד האירוע מראה שרכב התנגש בעוצמה גדולה במחסום משטרתי ופגע בשוטרים ששהו במקום. במקרה זה, הנהג נורה למוות מיד.