תשעה ימים עברו מאז החל מבצע שומר החומות ומטחי הירי לעבר ישראל לא פוסקים. במקביל, צה"ל ממשיך לתקוף בעוצמה ברצועה ומדווח על תקיפת בניין תקשורת ומשרדים צבאיים של חמאס, הפצצת מחסן אמל"ח בדרום הרצועה ותקיפת חולייה שנערכה לשיגור לעבר ישראל. דובר צה"ל תת-אלוף הדי זילברמן מסר בתדרוך עיתונאים שקיים היום (שלישי) כי ב-24 השעות האחרונות תקפו כוחותינו 120 מטרות בשטח הרצועה ופגעו בחוליות נ"ט של חמאס.

בארצות הברית מתחו ביקורת על פעילות צה"ל ברצועה. מזכיר המדינה האמריקני אתוני בלינקן אמר כי ארה"ב לא קיבלה שום מסמך או מידע שמוכיחים כי הפצצת בניין התקשורת בעזה הייתה הכרחית. כיומיים לאחר הביקורת, העביר שר הביטחון גנץ למקבילו האמריקני לויד אוסטין מידע מסווג על יחידת מודיעין צבאית של חמאס שישבה בבניין התקשורת ועסקה בפיתוח יכולות רקטיות וטכנולוגיות.

שכונת רימל עזה (צילום: BASHAR TALEB, AFP)
תקיפת צה"ל בשכונת רימל בעזה | צילום: BASHAR TALEB, AFP

תקיפת בניין התקשורת התרחשה שלשום (ראשון) ובמהלכה החליטו בצה"ל בצעד חריג להפציץ בניין אזרחי שבו ישבו, בין היתר, חברות תקשורת בין-לאומיות. מנכ"ל סוכנות הידיעות AP אמר בתגובה להפצצה שאנשיו "המומים ונחרדים" מכיוון שנאלצו להתפנות מהבניין בעקבות האירוע הקשה. מדובר צה"ל נמסר מוקדם יותר היום: "בדקנו את עצמנו ווידאנו ב-100% שיש נכסים צבאיים של חמאס בבניין התקשורת בעזה".

בתדרוך עיתונאים התייחס דובר צה"ל גם לניסיון הפיגוע שהתרחש היום בחברון: "היום, יום הזעם, זיהה כוח גבעתי בחברון פלסטיני שנשא עליו נשק, מטעני השלכה וסכין", אמר. "המחבל השליך מטען לעבר החיילים, ככל הנראה ניסה למשוך אותם אליו, אולם הכוח לא התקרב, פתח באש והרג אותו". לדבריו המחבל שייך לג'יהאד אסלמי.

שכונת רימאל בעזה לאחר הפצצות צה"ל (צילום: מתוך הרשתות החברתיות בהתאם לסעיף 27א' בחוק)
שכונת רימל בעזה לאחר פעילות צה"ל | צילום: מתוך הרשתות החברתיות בהתאם לסעיף 27א' בחוק
צה"ל יורה לעבר עזה מגבול הרצועה (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
פעילות צה"ל בגבול עזה | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

תת-אלוף זילברמן התייחס גם להפרות הסדר באזור רמאללה ומסר כי כ-1,500 איש נמצאים כעת במקום. במהלך פעילות צה"ל במקום החל ירי לעבר החיילים משני כיוונים, שבמהלכו קצינה וחייל נפצעו באורח קל. עוד הוא עדכן כי נקבע מותו של אסיר בכלא צבאי, שפונה לבית החולים במצב קשה לאחר שככל הנראה ניסה להתאבד. נסיבות האירוע נבדקות.