"זהו רצח נפשע": קרובת משפחה של הקצין מאגף המודיעין שמת בכלא הצבאי, שהייתה בהלווייתו ושמעה על הפרשה עוד לפני שהתפוצצה, שלחה מכתב חריף לנשיא המדינה, שחלקים ממנו פרסמנו הערב (שני) במהדורה המרכזית. "גם אם הנער שלח יד בנפשו, למרות האבטחה והמצלמות בבית הכלא, הנשיא חייב לדעת שקורים במדינה שלנו דברים כמו במשטרים האפלים ביותר".

בנוסף, בכיסו של הקצין נמצאו שלושה כדורי ריטלין ובסביבתו נמצאו כדורים נוגדי דיכאון. מאחר שבנתיחת הגופה לא נתגלו חבלות שמהן יכול היה להיגרם מותו, ממתינים כעת לתוצאות בדיקת הרעלים, כדי לדעת אם יש קשר לתרופות שנמצאו בקרבתו. התוצאות צפויות להגיע בימים הקרובים, ייתכן שכבר מחר.

סיקור N12 על מותו של קצין המודיעין:

דובר צה"ל התיר לפרסום פרטים חדשים

משפחת הקצין שמת בכלא דורשת לדעת במה הואשם

"החייל שלנו שירת בחמש השנים האחרונות באחת היחידות המסווגות ביותר בצה"ל. בחור מבריק אשר יחד עם לימודיו בתיכון סיים גם תואר במדעי המחשב, והצבא נהנה משירותו", כתבה קרובת משפחתו של הקצין במכתב ששלחה לנשיא ריבלין באמצעות דואר ישראל, ימים לאחר מותו.

"בנובמבר 2020 היה אמור לסיים שירות של 5 שנים. בחודש אוגוסט 2020 הוא עשה כנראה טעות (שלא בזדון) במהלך תפקידו ונכלא. מדי פעם נלקח לשימוע והמשפט נדחה. חירותו נשללה. החייל נפל מאיגרא רמה לבירא עמיקתא. ואנחנו, המשפחה, דומעים כל התקופה", נכתב. "בלילה שבין ראשון ושני בחג השבועות, נקשו בדלת שליחי קצין העיר והודיעו על פטירתו. ואנחנו דומעים והלב שותת דם. זועקים למה? שלחנו נער בריא ומבריק שומו שמיים, ומה החזירו לנו?".

קברו של קצין המודיעין שמת בכלא הצבאי (צילום: החדשות 12, החדשות12)
קברו של קצין המודיעין שמת בכלא | צילום: החדשות 12, החדשות12

"גם אם הנער שלח יד בנפשו, למרות האבטחה והמצלמות בבית הכלא, זהו רצח נפשע. איני מבקשת להטריד את כבוד נשיא המדינה בתקשורת עמי. לעניות דעתי, נשיא המדינה חייב לדעת שקורים במדינה שלנו דברים כמו במשטרים האפלים ביותר שקמו לאנושות ומשפחתנו הפכה לקורבן". במשפחה לא יודעים אם הנשיא קיבל את המכתב.

מבית הנשיא נמסר בתגובה לפרסום כי המכתב לא הגיע אל לשכת הנשיא.