ערב שני רצוף של שיגורים גם בצפון: הערב (שישי) זוהה שיגור של שלוש רקטות מסוריה לעבר ישראל. שתיים מהן נפלו בשטחים פתוחים ברמת הגולן ואחת בסוריה. גדודי תחריר פלסטין מסוריה נטלו אחריות לירי לעבר שטח ישראל הערב.

מצה"ל נמסר: "זוהו שלושה שיגורים משטח סוריה לשטח ישראל, מתוכם שיגור אחד כושל שנפל בשטח סוריה. כתוצאה מהשיגורים, הופעלה התרעה ביישומון לשטח פתוח".

תושבים לא שמעו פיצוץ או אזהרה. ההתרעה היחידה שהגיעה הייתה דרך המערכות של צה"ל. הנפילות היו רחוקות מהיישובים: אין נפגעים ואין נזק. המועצה האזורית גולן הודיעה לתושבים: "האירוע בטיפול ובשליטה של הצבא.
בשלב זה אין הנחיות מיוחדות והשיגרה נמשכת".

גם בשנים קודמות כשהיו מערכות בעזה ראינו ניסיונות של גורמים בסוריה ובלבנון לירות לשם סולידריות. גם אתמול אירע ירי בצפון, אך מכיוון אחר. סמוך לשעה 21:00 זוהו שלושה שיגורים משטח לבנון לעבר הים, מול חופי הגליל. מצה"ל נמסר אז כי "אין הנחיות מיוחדות לתושבים בגזרה זו".

בתקרית אחרת בגזרה היום הצליחו פעילי חיזבאללה לפרוץ את הגבול ליד מטולה לאחר שחיבלו בגדר: צה"ל ביצע ירי הרחקה והלבנונים חזרו לשטחם. לאחר מכן דווח בלבנון כי אחד הפעילים שנורה על ידי צה"ל מת מפצעיו. התקרית נמשכה כמה שעות והתושבים במטולה הונחו להישאר בבתים בחלק מהרגעים.