כשבועיים לאחר טיל הנ"מ שזלג מסוריה ונחת סמוך לדימונה, הצבא הסורי אישר לפנות בוקר (רביעי) כי תקיפות אוויריות פגעו בעיר החוף לטקיה. לפי הדיווחים, אזרח אחד נהרג ושישה נפצעו בתקיפה שבצבא הסורי טענו שפגעה במפעל פלסטיק. קודם לכן, בתקשורת הסורית דיווחו שמערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד "תקיפה ישראלית" בצפון-מערב המדינה. בדרום-מזרח לטקיה ממוקם הבסיס המרכזי של חיל האוויר הרוסי חְמֶיימִים, ובאזור נמצאת גם עיר הולדתו של נשיא סוריה אסד.

"מערכת ההגנה האווירית שלנו יירטה את הטילים והפילה את חלקם", נכתב בהודעת הצבא הסורי. בטלוויזיה המקומית טענו בדומה להודעת צבא סוריה: "יעדי התקיפה הישראלית היו מפעלי פלסטיק בעיר הנמל לטקיה". בעוד שבדיווח אחר, לא מטעם סוריה, נטען כי מפעלי הפלסטיק הם בכלל 2 מחסני נשק שהופצצו בהצלחה.

לפי הדיווח הרשמי, השטחים שהותקפו בסוריה הם מזרח העיר לטקיה, העיר מסייף שבמחוז חמה והעיירה ח'יפה. עריק צבאי בכיר אמר כי התקיפה פגעה בעיירה ג'בלה שבצפון-מערב מחוז לטקיה, מעוזה של כת המיעוט העלאווית של נשיא סוריה בשאר אל-אסד. מקורו של אסד הוא הכפר קדאהה שנמצא 28 ק"מ דרום-מזרחית ללטקיה. באותו כפר קבור אביו, חאפז אל-אסד.

בישראל מנהלים בחודשים האחרונים מעין "מלחמת צללים" נגד יעדים הקשורים לאירן בתוך סוריה, כך על פי מידע שהגיע לסוכנות רויטרס ממקורות מודיעיניים מערביים. לדבריהם, מטרות התקיפות הן בעיקר מרכזי מחקר לפיתוח נשק ושיירות צבאיות המשנעות טילים מלבנון לסוריה. מיליציות פרו-אירניות שמנוהלות על ידי חיזבאללה בלבנון פועלות כעת בשטחים נרחבים במזרח, בדרום ובצפון-מערב סוריה, כמו גם בכמה פרברים סביב דמשק. הן גם שולטות באזורי הגבול הלבנוני-סורי.

ב-22 באפריל לפנות בוקר נשמע בישראל קול פיצוץ עז באזור ירושלים. לאחר מכן נמסר מדובר צה"ל כי טיל SA-5 שנורה מסוריה זלג לשטח ישראל ונחת ליד לדימונה. ההערכה היא שהטיל נורה בעקבות תקיפה ישראלית בסוריה. בתגובה לכך, תקף צה"ל את הסוללה ששיגרה את הטיל וסוללות טילי קרקע אוויר מתקדמות אחרות במרחב הסורי, שבמהלכן נפצעו ארבעה בני אדם, כך על פי דיווחים סוריםשברי הטיל מסוריה אותרו בבוקר בבריכה ריקה ביישוב אשלים שבנגב.