אדם אחד נהרג ו-3 נפצעו היום (רביעי) מפגיעת טיל נ"ט שנורה מצפון רצועת עזה על רכב בשטח ישראל. מיד לאחר הירי פונו הפצועים לבית החולים ברזילי, שם נקבע מותו של אחד מהם. לאחר שחמאס לקח אחריות על הירי, קרא אחד מבכירי הפוסקים הסונים, לכל האומה המוסלמית "לתמוך במגיני אל-אקצא ועזה". בצה"ל הודיעו שבמבצע משותף עם שירות הביטחון הכללי סוכלו בכירים ב"פורום המטה הכללי" של חמאס. אחרי ההודעה על חיסול בכירים בחמאס נורה מטח כבד לעבר יישובי הדרום. חמאס: "ירינו 15 רקטות לעבר דימונה".

ישראל תחת אש - עדכונים אחרונים:
• גנץ בביקור באשקלון: "אין תאריך סיום למבצע"
• הרוג ו-2 פצועים אנוש ובינוני מפגיעת טיל נ"ט ששוגר מעזה לרכב ישראלי 
• בעזה מדווחים: 48 הרוגים מתקיפות צה"ל, בהם 14 ילדים ו-3 נשים. 304 פצועים
• לוחמי ההגנה האווירית יירטו כלי טיס בלתי מאויש שחדר מעזה לישראל
• בשל חשש לחדירה תושבים במועצת חוף אשקלון התבקשו להסתגר בבתים

גורם מדיני אמר על חיסול המקורבים למוחמד דף: "החמאס הופתע מעומק החדירה המודיעינית שלנו, פגענו בפעילים מרכזיים, נערכים להרחבת מעגל הירי מעזה גם היום".

במטח הכבד דווח על פגיעות ישירות באזור אשקלון אך לא דווח על נפגעים, ורסיסי כיפת ברזל גרמו לנזק ברכוש במפעל באשדוד. אזעקות נשמעו גם בבאר שבע וביישובים רבים בנגב. חמאס טען שלפחות 50 רקטות נורו לעבר אשדוד. עוד טענו בחמאס כי ירו 15 טילים לעבר דימונה, אך בפועל לא נשמעו אזעקות בעיר ולא דווח על נפילות.

אחרי החיסול הודיעו בצה"ל שגל התקיפות נמשך, ואתרים לייצור אמצעי לחימה של חמאס והג׳יהאד האסלאמי בצפון הרצועה הותקפו ע"י מטוסי קרב. המפעלים פעלו מתוך מרחב אזרחי ושימשו לייצור של תשתיות טרור. "נמשיך לתקוף מטרות טרור ברחבי רצועת עזה ונמשיך לפעול בעוצמה ככל שיידרש", נמסר מדובר צה"ל. אחרי הצהריים צה"ל הודיע שתקף כלי רכב ובו חוליית משגרי נ"ט של חמאס מגדוד סג׳עייה.

בעזה מדווחים כי עד כה יש לפחות שישה הרוגים בשני סיכולים ממוקדים שבוצעו לאחר שיגור טיל הנ"ט. נראה כי מבחינת הצבא האירוע לא נגמר ומסתמן שהתקיפות על העיר ג'בליה שבצפון הרצועה יימשכו. חיל האוויר מבצע בשעות אלה ירי מסיבי וממשיך לתקוף אתרים לייצור אמצעי לחימה, מנהרות ובונקרים תת-קרקעיים.

"כל האמצעים וכל האופציות על השולחן"

שר הביטחון גנץ אמר בביקור באשקלון כי "בעזה - מגדלים נופלים, מפעלים קורסים, מנהרות מושמדות ומפקדים מסוכלים. צה"ל ימשיך לתקוף ויביא לשקט מוחלט ולטווח רחוק. כרגע אין תאריך סיום. לא נקבל הטפות מוסר מאף ארגון או מוסד על זכותנו וחובתנו להגן על אזרחי ישראל".

הוא הוסיף: "צה"ל מבצע בשעות האחרונות שורה של תקיפות משמעותיות, פגענו בחוליות מפקדים, בתשתיות משמעותיות של החמאס ונמשיך להגן על תושבי ישראל כולם. תקפנו מאות רבות של מטרות, כל האמצעים וכל האופציות על השולחן ויש עוד המון פעילות בבנק. יש אירועים מבצעיים במרחב הגבול וגם איתם אנחנו מתמודדים ומגנים על תושבי הדרום, גם במחיר של היפגעות כוחותינו לצערי".

באשר ליעדי המבצע אמר שר הביטחון כי "צה"ל ימשיך לתקוף ויביא לשקט מוחלט ולטווח רחוק. רק כשנשיג את היעד הזה נוכל לדבר על רגיעה. כרגע אין תאריך סיום. לא נקבל הטפות מוסר מאף ארגון או מוסד על זכותנו וחובתנו להגן על אזרחי ישראל".

במשרד הבריאות הפלסטיני מדווחים שמספר המתים בעזה מאז תחילת ההסלמה עלה ל-48 הרוגים. כמו כן, מספר הנפגעים זינק ליותר מ-300 נפגעים. "הבוקר תקפנו נכסי תת-קרקע של חמאס בתקיפה רחבה", אמר דובר צה"ל תת-אלוף הדי זילברמן בתדרוך שקיים הבוקר. "תקפנו בניינים רבי-קומות, שבהם היו מפקדות וסיכלנו 2 בכירים ששהו בבניין. עד כה תקפנו 500 מטרות בתגובה לכ-850 רקטות שנורו לעבר שטח ישראל". עוד נמסר מצה"ל כי אחוזי היירוט גבוהים מאוד ועומדים על כ-90%.

תקיפת ביתו של בכיר בחמאס (צילום: דובר צה"ל)
תקיפת ביתו של בכיר החמאס | צילום: דובר צה"ל

עוד אמר תת-אלוף הדי זילברמן בתדרוך שמסר הבוקר: "לחמאס הולך ויורד אורך הנשימה, אבל יש להם עוד יכולת לירות רקטות לימים רבים – אנחנו נערכים גם לתרחיש של ירי לצפון השרון. לא הופתענו שהם יורים כך, היכולת הזו הייתה לנו מוכרת". עוד הוא מסר כי תקיפת המבנים רבי-הקומות היא חלק מסל התקיפות שלנו והיא לא מסמנת את הסוף מבחינת הצבא.

הבוקר תקף חיל האוויר בית של בכיר חמאס ששימש גם כמחסן לאמצעי לחימה של ארגון הטרור. כמו כן, צה"ל סיכל הלילה שני בכירים בחמאס ותקף בניין רב-קומות נוסף של הארגון, שבו שכנו בין היתר מטה המודיעין והגדה של הארגון.