עם כניסתה לתוקף של הפסקת האש הלילה (בין חמישי לשישי) שסיימה באופן רשמי את מבצע "שומר החומות", רחובות עזה התמלאו באנשים שחגגו את הניצחון על ישראל. גם בגדה המערבית – רמאללה, חברון, בית לחם וטול כרם – התושבים יצאו לרחוב כשהם מנופפים בדגלי חמאס ופלסטין ויורים זיקוקי לאוויר.

חגיגות ניצחון בעזה (צילום: reuters)
חגיגות ניצחון בעזה | צילום: reuters
הפלסטינים חוגגים את ניצחון עזה
הפלסטינים חוגגים את ניצחון עזה

בארגון חמאס רוצים להפגין כוח ולהדגיש שמדובר ב"ניצחון על הכיבוש הישראלי" ושהם יגיבו לכל ניסיון תקיפה. חליל אל חאיה, מבכירי חמאס עזה וסגנו של סינוואר, שישראל הפציצה את ביתו במהלך המבצע, אומר שאנשי הזרוע הצבאית עדיין מתחת למנהרות מוכנים לכל תרחיש ושהדיווחים מהצד הישראלי על ההרס הם קשקוש.

חמאס קרא ל"יום זעם" ברחבי הגדה וירושלים מיד אחרי תפילות יום השישי. המטרה של הארגון כעת היא להפגין כוח ולהראות שהם שולטים בשטח, ובשביל זה הם צריכים שאנשים ייצאו לרחובות ויראו נוכחות. במקביל, בגבול ירדן נערכה הבוקר הפגנה רבת משתתפים של עירקים שהגיעו למקום כדי להביע את מחאתם נגד מדיניות ישראל.

חגיגות ניצחון בעזה (צילום: reuters)
חגיגות ניצחון בעזה | צילום: reuters
_OBJ

דובר חמאס, אבו עוביידה, אמר הלילה כי "ההתנגדות ניצחה בסיבוב הזה ואנחנו עם היד על העליונה. הבסנו את האויב שהרג ילדים והרס בניינים". לדבריו, חמאס "הנחיל מכה שכיסתה את כל פלסטין - מחיפה עד רמון".