בתגובה על המטחים הכבדים לעבר דרום הארץ, המרכז והשרון, צה"ל ממשיך לתקוף מטרות חמאס וג'יהאד אסלאמי ברצועה גם הבוקר (רביעי). חיל האוויר תקף בית של בכיר בחמאס ששימש גם כמחסן לאמצעי לחימה של הארגון, ופרסם סרטון שתיעד את התקיפה. הלילה חיסל צה"ל שני בכירים בחמאס ותקף בניין רב קומות נוסף של הארגון, שבו שכנו בין היתר מטות המודיעין והגדה של הארגון. 

הבכיר בחמאס שביתו חוסל צאלח דהמאן, ומיד אחרי התקיפה התבקשו תושבי עוטף עזה להיכנס לממ"ד.  בסביבות השעה 8:15 הודיע דובר צה"ל כי לוחמי ההגנה האווירית יירטו כלי טיס בלתי מאויש אשר חצה מרצועת עזה לשטח ישראל. בתדרוך שקיים דובר צה"ל הבוקר הוא התייחס לתקיפות הנרחבות לאורך הלילה: "הותקפו בתיהם של מח״ט העיר עזה, באסם עיסא, מח״ט חאן יונס ראפע סאלמה וראש מערך המודיעין הצבאי של חמאס מוחמד יאזורי, אשר שימשו כתשתיות טרור".

עוד נמסר מדובר צה"ל כי "הבוקר תקפנו נכסי תת קרקע של חמאס תקיפה רחבה. תקפנו בניינים רבי-קומות, שבהם היו מפקדות וסיכלנו 2 בכירים ששהו בבניין. עד כה תקפנו 500 מטרות בתגובה לכ-850 רקטות שנורו לעבר שטח ישראל". עוד נמסר מצה"ל כי אחוזי היירוט גבוהים מאוד ועומדים על כ-90%.

תת-אלוף זילברמן הבהיר כי "לחמאס הולך ויורד אורך הנשימה, אבל יש להם עוד יכולת לערות רקטות לימים רבים – אנחנו נערכים גם לתרחיש של ירי לצפון השרון. לא הופתענו שהם יורים כך, היכולת הזו הייתה לנו מוכרת". עוד הוא מסר כי תקיפת המבנים רבי-הקומות היא חלק מסל התקיפות שלנו והיא לא מסמנת את הסוף מבחינת הצבא.

מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מבנה שבשימוש החמאס בשכונת רמאל בצפון הרצועה. במבנה נמצאים מטה המודיעין, מטה הגדה, מחלקת ההסברה וחטיבת עזה של הארגון. לפני זמן קצר, כלי טיס של צה"ל סיכל שני פעילי חמאס שעסקו בירי רקטי. בשעה זו ממשיך צה"ל בתקיפת יעדי טרור ברצועה. לפי דיווחים פלסטיניים, לפחות שבעה בניינים רבי קומות הופצצו בתקיפת צה"ל ברצועה.

מוקדם יותר הלילה סוכלו פעילים בכירים ממערך המודיעין הצבאי של חמאס, ביניהם: חסן קאוגי, ראש מחלקת ביטחון במודיעין הצבאי של חמאס וסגנו, וואיל עיסא. עיסא הינו אחיו של מרואן עיסא, סגן ראש הזרוע הצבאית של חמאס. השניים נהרגו כתוצאה מתקיפת מטוסי קרב.

תקיפת רבי הקומות בעזה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס
הרס בעזה
הרס בעזה כתוצאה מתגובת צה"ל לירי על ישראל

מוקדם יותר הערב אמר דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן: "אנחנו עולים מדרגה בתקיפות – בכמות, באיכות וביעדים. הלחימה עכשיו רק תתעצם. ברגעים אלה אנחנו תוקפים את כל בורות השיגור בצפון עזה. 80 כלי טיס משתתפים בתקיפה ופוגעים ב-150 בורות שיגור שהוטמנו שם, ביניהם שמונה מטוסי F-35I. מדובר בנטרול מוחלט של שלושה גדודי שיגור בצפון הרצועה שישבש דרמטית את יכולת השיגור. חלק מבורות השיגור ממוקמים בתוך אוכלוסייה אזרחית, כך שיש סיכוי לנפגעים חפים מפשע".

לדברי תא"ל זילברמן, נכון ליום שלישי בערב, מאז החל סבב הלחימה נהרגו בסך הכול כעשרים פעילי טרור בתקיפות צה"ל. "ביצענו סיכול נוסף של מפקד מערך הנ"ט של עזה - פעיל חמאס שירה בעבר לישראל. תקפנו מנהרות וסיכלנו מספר רב של פעילי כוח מובחר של חמאס בתוך מנהרה. פגענו קשות גם במערך ייצור הרקטות ואנחנו מתחילים לעבור ליעדים נוספים".

תקיפות לילה בעזה

תקיפות צה"ל ברצועה מגיעות כתגובה לשיגורן של מאות רקטות במהלך הלילה לעבר שטח הארץ, מאזור השרון ועד לנגב. רוב הרקטות יורטו, רסיסי רקטה נמצאו בבני ברק. רקטה פגעה בבית מגורים ביהוד, כל המשפחה נכנסה לממד ולא היו נפגעים בנפש במקום. לעומת זאת, רקטה שנפלה ליד רכב בגבול רמלה-לוד הביאה למותם של אב (52) ובתו (16). השניים טופלו במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא, אך הרופאים נאלצו לקבוע את מותם.