חשמלאי פלסטיני וראש מועצת הכפר ג'אלוד בבנימין הותקפו היום (שבת) על ידי קבוצת צעירים מההתנחלות אש קודש, כך נמסר מארגון "יש דין". בסרטון התקיפה שפורסם על ידי הארגון נראות שתי קבוצות של מתנחלים התוקפות במקלות, אבנים וסלעים את השניים, שככל הנראה עסקו בתיקון עמוד חשמל מקומי. על פי החשד, מתנחלים חיבלו בעמוד החשמל לפני מספר חודשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התוקפים, רעולי פנים ברובם, הגיעו למקום בשני רכבים לפחות. בנוסף, לפחות אחד מהתוקפים היה חמוש - ככל הנראה בשל השתייכותו לכיתת הכוננות המקומית. בהמשך, לאחר פינוי החשמלאי הפלסטיני, הפילו המתנחלים את עמוד החשמל לקרקע.

למקום הגיעו כמה לוחמי צה"ל, שהתקשו לעצור את המתנחלים מלפגוע בפלסטינים. על פי הדיווח הם ירו רימוני הלם על תושבי ג'אלוד שניסו לסייע לאדם שהותקף. החשמלאי, בן כ-50, סובל מפציעות שונות בחלקי גופו ופונה לקבלת טיפול רפואי.

ליאור עמיחי, מנכ"ל ארגון יש דין אמר לאחר התקרית הקשה: "ערב החג השני של פסח ומתנחלים אלימים ממשיכים לפעול בתמיכת המדינה והצבא כדי לפגוע בפלסטינים, לצמצם להם את החירות ולנסות לגרש אותם מהאדמה שלהם. האלימות הזאת נתמכת ע"י ממשלת ישראל, הפרקליטות שאינה עושה דבר וגורמי האכיפה השונים שפועלים נגד הפלסטינים במקום נגד הפורעים. את מציאות האפרטהייד הזאת אנחנו חייבים להפסיק".

מטעם דובר צה"ל לא נמסרה תגובה.