על רקע תחילת כהונתו של בנט כראש ממשלה - חמאס מאיימים בהסלמה: אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון שעליו יכולים להחליט המפכ"ל קובי שבתאי והשר הנכנס לביטחון הפנים עמר בר-לב, מצעד הדגלים בירושלים יתקיים מחר (שלישי) בעיר העתיקה וצפוי להיכנס אל הכותל המערבי ולעבור דרך הרובע המוסלמי והרובע היהודי, בליווי הרקדה המונית עם דגלי ישראל. בארגון הטרור חמאס לא מתאפקים וכבר הבוקר שיגרו איומים, שלפיהם קיום הצעדה המתוכננת יביא ל"פיצוץ המצב", וקוראים לקיום יום זעם מחר בגדה, ברצועת עזה ובמזרח ירושלים.

נפתלי בנט נואם בהשבעת הממשלה ה-36 של ישראל (צילום: נועם מושקוביץ, כנסת ישראל)
בנט יעמוד בלחצים? | צילום: נועם מושקוביץ, כנסת ישראל

 

על פי הדיווח בעיתון הלבנוני אל-אחב'אר, בחמאס העבירו מסר לישראל באמצעות מצרים והאו"ם, שלפיו יש לבטל את מצעד הדגלים שמתוכנן למחר, שכן קיומו בתוואי הנוכחי ובפרט המעבר דרך שער שכם והעלייה להר הבית - יביאו לתגובה חריפה. הפלגים בעזה הדגישו כי "החזרה לירי רקטי ניצבת על השולחן בעקבות חזרת האויב לעימות הקודם".

בחמאס מאיימים: ערוכים לשיגור רקטות לערים המרכזיות

"התגובה לא תהיה שונה מהתגובה בחודש שעבר", הדגישו הגורמים בדיווח של העיתון הלבנוני והעבירו את המסר לראש המודיעין המצרי עבאס כאמל. בתוך כך, הגורמים הפלסטינים ציינו כי יחידת המערך הרקטי נמצאת בכוננות לשיגור רקטות לעבר הערים המרכזיות בישראל. "ביום שלישי המציאות תהיה שונה אם ישראל תחליט לקיים את הצעדה".

מצעד הדגלים (צילום: דוברות המשטרה)
מצעד הדגלים מתוכנן למחר. תמונת ארכיון | צילום: דוברות המשטרה

אירן בתגובה ראשונה על הממשלה החדשה: "לא צפוי שינוי במדיניות"

בתוך כך, חמאס, פת"ח והפלגים הלאומיים והאסלאמיים קוראים לקיים מחר יום זעם בגדה, בעזה ובמזרח ירושלים - לנוכח קיום מצעד הדגלים. גם דובר משרד החוץ בטהרן הגיב לחילופי השלטון בישראל ואמר כי "מדיניות ישראל לא תשתנה עם הקמת הממשלה החדשה". בחמאס לוחצים על הצעירים הפלסטינים להכשיל את מצעד הדגלים והדגישו: "חמאס לא ישנה את אופי ההתנהלות ליישות הכובשת". דובר חמאס אמר אמש כי "האיום של ישראל לא מפחיד אותנו. ההתנגדות הפלסטינית יכולה להכשיל כל ממשלה ישראלית שתקום".

 

רוחאני והטבעת (צילום: getty images)
רוחאני. אירן בתגובה ראשונה, תמונת ארכיון | צילום: getty images

מפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי יפגש הבוקר עם השר הנכנס עמר בר-לב, לקראת מצעד הדגלים. בידיים של בר-לב נמצאת הסמכות להכריע בנושא וכדי שהמצעד אכן יתקיים מחר כמתוכנן, יידרש האישור מצידו.