צה"ל תקף הלילה (בין שלישי לרביעי) בתגובה לשיגור בלוני תבערה מרצועת עזה אל שטח ישראל שהתבצע מוקדם יותר אתמול. תחילה דווח בתחנת רדיו של חמאס כי כלי טיס ישראלי תקף מחנה אימונים פלסטיני ברצועה, ובהמשך - צה"ל אישר כי הותקפו מתחמים צבאיים שהתקיימה בהם פעילות טרור. התקיפה של צה"ל הלילה - הראשונה מאז מבצע "שומר החומות", שטרם עבר חודש מאז הסתיים, וגם התקיפה הראשונה מאז נכנס נפתלי בנט למשרד ראש הממשלה.

מצה"ל נמסר כי הותקפו מתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס: "מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מתחמים צבאיים של חמאס ששימשו כמחנות וכאתרי מפגש של פעילי טרור בחטיבות חאן יונס ועזה. במתחמים שהותקפו התקיימה פעילות טרור".

"התקיפה בוצעה בתגובה על הפרחת בלוני התבערה לשטח ישראל", לשון הודעת דובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וישא בהשלכות לפעולותיו. צה"ל ערוך לכל התרחישים וביניהם חידוש הלחימה, למול המשך פעולות הטרור מרצועת עזה".

נפתלי בנט
המבחן הראשון של רה"מ נפתלי בנט שטען בעבר: "יש להתייחס לבלון נפץ או לעפיפון תבערה כמו לאל ירי קסאם"

האם "המשוואה השתנתה"? זהו המבחן הראשון של רה"מ נפתלי בנט בתפקידו החדש. בעבר טען בנט כי יש לחסל משגרי בלונים: "אם היינו מחסלים את חוליות השיגור בהתחלה, שתיים-שלוש חוליות, לא היינו מגיעים להסלמה הנוכחית. יש פה כלי הרג, ומי שמשתמש בכלי ההרג הזה - יש להתייחס אליו כאל מחבל. יש להתייחס לבלון נפץ או לעפיפון תבערה כמו לאל ירי קסאם".

_OBJ

התקיפה הלילה התרחשה בעקבות לא פחות מ-20 דלקות שפרצו אתמול בעוטף עזה לאחר שיגורם של בלוני תבערה לאזור, משטח הרצועה. בנוסף, שלשום דיווחנו ב-N12 כי לפני מצעד הדגלים, צה"ל תגבר את פריסת מערכות כיפת ברזל בדרום, לקראת מתקפות אפשריות של רקטות מעזה.

אירועי מצעד הדגלים בירושלים והשרפות אתמול הן רק חלק מהמתיחות מול הרצועה שנותרת בעינה. בשל בעיות בהזרמת הכספים לרצועה, חמאס מנסה להפעיל לחץ על ישראל ופועל מתחת לסף הלחימה. בחמאס חגגו את החשש מהסלמה שליווה את מצעד הדגלים: "השגנו הרתעה, הכיבוש נאלץ לשנות את מסלול הצעדה והטיסות".