מפקד פיקוד צפון אמיר ברעם נשא הערב (ראשון) נאום תקיף נגד ארגון חיזבאללה בטקס "כוכב הצפון". ברעם התייחס בנאומו למצב בגזרה הצפונית וקרא למצב שם "שקט מתעתע". בנאומו הוא פנה גם לאזרחי לבנון, והפנה אצבע מאשימה כלפי אירן: "חיזבאללה הוא הכובש האירני בלבנון!".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האלוף התייחס להתמודדות צה"ל עם ארגון הטרור בגבול הצפוני, וציין שמטרותיה של ישראל הן למנוע מחיזבאללה הצלחות מבצעיות שיובילו להסלמה, ושמירה על חופש הפעולה של צה"ל. בנאומו אמר ברעם: "אין זו יד המקרה שארגון הטרור חיזבאללה נחל כישלונות בניסיונותיו האחרונים.  צה"ל, באמצעות מספר רב של פעולות ומבצעים, הצליח בשנה האחרונה להחליש את ארגון הטרור ולפגוע בהתבססות אירן וחיזבאללה בסוריה ולמנוע פגיעה בנפש".

נסראללה  (צילום: AP)
האלוף לאזרחי לבנון: "נסראללה לא עוסק בכם" | צילום: AP

ברעם הזהיר מפני המצב הנפיץ, והתריע מפני הסלמה אפשרית: "תושבי הצפון, כמו שאר אזרחי ישראל, חוזרים לחיים - לא רק בזכות מיגור מגפת הקורונה, אלא גם תודות לשקט שבגזרתנו. אבל זהו שקט מתעתע. הוא עלול להיות מופר באבחה אחת".

ברעם לא דיבר אל לאזרחי ישראל בלבד, אלא פנה בנאומו גם לאזרחי לבנון: "אל תתבלבלו, נסראללה לא עוסק בכם. רווחת תושבי לבנון לא נמצאת בראש מעייניו. האובססיה שלו לישראל והמחויבות לאירן גוברות על כל אינטרס של העם הלבנוני". האלוף הוסיף: "חיזבאללה הוא הכובש האירני בלבנון!".