המבצע הסודי של המשטרה בחיפה: בהקלטה שנחשפת לראשונה הערב (שישי) ב-N12 נשמע פעיל ימין קיצוני מתאר כיצד דוכאה המחאה בחיפה אמש (חמישי). המשטרה הפעילה לראשונה כוחות התערבות מהירה סמויים. התוצאה בשטח: המהומות בחיפה נמשכו גם בלילה, אך בעצימות נמוכה יותר.

"היינו בשפרינצק, אחי", סיפר בשיחה הפעיל לאדם אחר, "הגענו לשם, באנו להיכנס, היינו מאה איש. בשעה ארגנו מאה. באו הימ"ר אחי, פירקו אותנו הימ"ר אחי. עשו עלינו מבצע אחושרמוטה, באו בסקודות אחי".  

אמש הושחתה מסעדת "סנגריה" בעיר התחתית במהלך העימותים. ארבעה פצועים מהמהומות הגיעו לבית החולים, אף אחד מהם לא במצב קשה. למרות הנזק הרב שנגרם למסעדה, אין ספק שהמהומות אתמול היו בעצימות נמוכה יותר מהימים הקודמים.

חיפה ידעה ביום רביעי, מלבד הפגנות אלימות של ערבים, גם כזו של מאות יהודים. הם יצאו מקריית שפרינצק, צעדו ברחובות העיר ורגמו באבנים בתים ורכבים של ערבים. בעקבות המהומות האלו, היחידה המרכזית של מחוז חוף תגברה אתמול את התחנה המקומית.

התפרעויות בעיר חיפה
התפרעויות בעיר חיפה, השבוע

צוותים סמויים של הימ"ר התארגנו ברכבים אזרחיים לא מזוהים. עם קבלת מודיעין על התגודדות של צעירים, חמושים במקלות או באמצעים אחרים להשלטת אימה: צוותי התערבות סמויים הגיעו מיד למקום. אנשי הימ"ר פרקו מהרכבים הסמויים, השתמשו באמצעי פיזור הפגנות ועצרו את הצעירים במקום. מדובר בטקטיקה של צוותי התערבות מהירה שזינקו לאורך כל הלילה בין הזירות בעיר.

חיפה: הרכבים המפוחמים בחניון שהוצת (צילום: חדשות)
רכבים מפוחמים בחניון שהוצת | צילום: חדשות

המפכ"ל יעקב שבתאי נפגש היום עם ראשי רשויות יהודים וערבים והבהיר כי המאמצים יימשכו – מבלי לפרט: "משטרת ישראל פרוסה על כל שוטריה ולוחמיה בכל רחבי הארץ בעשרות מוקדי הפרות סדר וזירות של נפילות טילים, נמשיך לפעול ככל שיידרש בנחישות עד שנשיב את הסדר והביטחון. המצב הנוכחי והעדר האמון פוגע בשני הצדדים והחובה של כולנו היא לראות את היום שאחרי, להמשיך לשבת, לבנות, לקדם ובעיקר להוקיע את אותם גורמים שפוגעים במרקם החיים של כולנו".

לדבריו, "שיתוף הפעולה והמפגש החשוב הזה בין כלל הגורמים הוא חלק קריטי במאבק של כולנו אל מול האלימות וההסתה. זהו הזמן להתאחד וביחד להרגיע את הרוחות ולהשיב את הסדר על כנו. זוהי שעת מבחן, על כולנו לגלות מנהיגות ואחריות, לקרוא להרגעת הרוחות ולמנוע התססה. זהו מאבק למען שלטון החוק והציבור שומר החוק, ואני מצפה מכל מי שחפץ בחיים, בחוק, בסדר ובביטחון לסייע בהצלחתו".