כלי התקשורת הממלכתיים בסוריה דיווחו הלילה (בין רביעי לחמישי) על תקיפה ישראלית באזור דמשק. פיצוץ עז נשמע באצבע הגליל בעקבות ירי טיל נ"מ סורי שהתפוצץ באזור הכפר חולה שבדרום לבנון, סמוך לגבול עם ישראל. גורם צבאי סורי מסר כי בתקיפה הישראלית נפצעו ארבעה חיילים ונגרמו נזקים משמעותיים. לפי סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנא, מערכות הנ"מ הופעלו בעקבות תקיפה גם מאזור דרום לבנון וגם מאזור המרחב האווירי של רמת הגולן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במועצת המקומית מטולה כתבו בהודעה לתושבים כי "פיצוץ עז נשמע בגזרת המועצה ונבע מירי נ"מ מאזור לבנון". עוד ציינו במועצה כי לא הייתה נפילה בשטח ישראל וכי השגרה המלאה נשמרת. על פי ההערכות, טיל הנ"מ הסורי נפל בשטח דרום לבנון בין חולה למיס אלג'בל, קרוב מאוד לקריית שמונה.

תיעוד שרידי הנ"מ בלבנון, סמוך לקריית שמונה
שרידי טיל הנ"מ הסורי שנפל בדרום לבנון

סוכנות הידיעות הממלכתית בסוריה סאנא דיווחה כי מערכות ההגנה האווירית הסורית הופעלו בחלקים הדרומיים של דמשק ויירטו את רוב הטילים. בטלוויזיה הסורית נמסר כי התקיפה בוצעה גם מאזור דרום לבנון וגם מאזור רמת הגולן. בדיווח ברשת נוספת נטען כי בתקיפה נפגעו מחסנים של כוחות אירניים בשטח סוריה.

שרידי הנ"מ שנחת בדרום לבנון
שרידי טיל הנ"מ הסורי שנפל בדרום לבנון

שרידי נ״מ סורי באזור הכפר חולה
שרידי טיל הנ"מ הסורי שנפל בדרום לבנון

ברשת אל-מנאר המקורבת לחיזבאללה דווח כי אחד מטילי הנ"מ הסוריים התחקה אחר מטוס קרב ישראלי והדי פיצוצים נשמעו היטב בדרום לבנון. לפי הדיווחים מלבנון, שרידי הנ"מ הסורי אותרו באזור הכפר חולה - סמוך לגבול עם ישראל.