ברצועת עזה מדווחים שהפגישה שנערכה היום (שני) בצהריים בין שליח האו"ם למזרח התיכון תור וונסלנד והנהגת חמאס ברצועה הסתיימה בכישלון. מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סנוואר: "הייתה פגישה רעה, לא נקבל את המשך המצור על עזה".

על פי הדיווחים, שליח האו"ם לא הצליח לקדם את המו"מ לרגיעה מחודשת בין ישראל וחמאס אחרי מבצע "שומר החומות", ולא הצליח לקדם הבנות מול ישראל. לטענת סנוואר, ישראל מנסה לסחוט את הנהגת חמאס והם לא יסכימו לכך. הוא אמר לעיתונאים כי "ישראל ממשיכה במדיניות נגד העם הפלסטיני, נגד האסירים ונגד עזה".

עוד אמר סנוואר שהפלגים השונים ברצועת עזה ייפגשו כדי לתאם את המשך הצעדים‎. "למרבה הצער, אין שום סימן לפתרון המשבר ההומניטרי ברצועת עזה, ואנחנו צרכים לפתור את הבעיה מהשורש. נפעיל שוב את ההתנגדות העממית כדי ללחוץ על הכיבוש, האופציה הצבאית היא לא היחידה שנמצאת על השולחן".

דבריו של סנוואר, שגם האשים את ישראל בעיכוב הסיוע הקטארי, נאמרים על רקע הודעה שישראל אפשרה חידוש מוגבל של הייצוא המסחרי מרצועת עזה. ברויטרס ציטטו את האחראים על מעברי הגבול בעזה, שאמרו כי ההקלות בהגבלות יימשכו יומיים-שלושה ויחולו על מוצרי חקלאות וטקסטיל.

אחרי ששמונה בלוני נפץ ותבערה שהופרחו מעזה גרמו לשרפות בעוטף, בסוף השבוע הפציצו מטוסי חיל האוויר יותר מ-10 מתחמים של חמאס, והרמטכ"ל הנחה על היערכות לחידוש הלחימה. בלילה הופעלה אזעקת צבע אדום בעוטף, "כתוצאה מירי שאינו רקטי משטח הרצועה".