מפקד חטיבת הנח"ל, אלוף משנה שרון אסמן, מת הבוקר (חמישי) לאחר שהתמוטט במהלך אימון בחדר כושר בבסיס בית ליד שבמרכז הארץ. רופא החטיבה שהיה במקום ביצע בו פעולות החייאה במשך זמן רב, אך לבסוף נקבע מותו. אסמן בן ה-42 מונה לתפקיד מפקד החטיבה רק לפני שלושה ימים, ותפקד כמג"ד גדוד 931 של החטיבה במהלך מבצע צוק איתן שבמהלכו אף נפצע. הוא הותיר אחריו אישה ושתי בנות. 

שרון אסמן, מפקד חטיבת הנח"ל (צילום: גרשון אלינסון, פלאש/90 )
שרון אסמן, מפקד חטיבת הנח"ל | צילום: גרשון אלינסון, פלאש/90
שרון אסמן, מפקד חטיבת הנח"ל (צילום: דובר צה"ל)
שרון אסמן, מפקד חטיבת הנח"ל | צילום: דובר צה"ל

מצה"ל נמסר כי פרטי ההלוויה יפורסמו בהמשך וכי נפתחה חקירת המשטרה הצבאית שבסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית. כעת, מפקד החטיבה הקודם אלוף משנה ישראל שומר לוקח את הפיקוד על החטיבה. שומר כבר כינס את סגל החטיבה ועדכן אותם לגבי הפרטים. 

שרון אסמן, מפקד חטיבת הנח"ל (צילום: גרשון אלינסון, פלאש/90 )
שרון אסמן, מפקד חטיבת הנח"ל | צילום: גרשון אלינסון, פלאש/90

ראש הממשלה נפתלי בנט ספד לאסמן, ואמר כי הוא שולח תנחומים למשפחה בשם אזרחי ישראל. "אל"מ אסמן היה מטובי בנינו", אמר. "הוא תרם את מיטב שנותיו לשמירה על ביטחון ישראל. לכתו בטרם עת היא אירוע מצער וכואב. ליבנו עם המשפחה היקרה". גם נשיא המדינה רובי ריבלין ספד לו וניחם את המשפחה: "מותו של מח"ט הנח"ל בלתי נתפס ושובר לב. גיבור חיל ומצביא. איש מעשה עם לב רחב ואוהב לפקודיו ולכל הסובבים אותו. אני שולח אליכם חיבוק של נחמה ובוכה את לכתו אתכם".

רק לפני 3 ימים מונה: "מקבל את התפקיד מתוך שליחות"

ביום שני התקיים טקס החילופים שבו אסמן נכנס לתפקיד במקום אלוף משנה ישראל שומר. "בגבורה, ביוזמה ובענווה ננצח כל אויב. זו הדרך לאורה נמשיך לצעוד במסע להגנת המדינה", אמר אסמן בטקס החילופים. "אני מקבל לידי מתוך שליחות ומחויבות אדירה את הפיקוד על חטיבת הנח"ל - כור מחצבתי ודרך חיי: חטיבה בה לחמתי ולצערי בה איבדתי חברים, מפקדים ופקודים. נציב רף עליון ונקפיד לדחוף אותו מעלה ולהיות רלוונטים. זאת תוך פעולה לאור ערכי הדבקות במשימה לאור המטרה, יוזמה, אחריות ורעות".

שרון אסמן, מפקד חטיבת הנח"ל (צילום: מערכת את"צ)
אלוף משנה שרון אסמן מקבל דרגות | צילום: מערכת את"צ

אסמן התגייס לצה"ל בשנת 1997, ושובץ בגדוד 931 בחטיבת הנח"ל. לאחר שסיים קורס קצינים שימש כמפקד מחלקה בגדוד ולאחר מכן גם כמפקד פלוגת מסלול. לאחר מכן היה מפקד פלוגה בגדוד 931. בשנת 2003 מונה למפקד פלנ"ט נח"ל, ולקח חלק בלחימה באינתיפאדה השנייה. באוגוסט 2013 מונה למפקד גדוד 931, ופיקד עליו בין היתר במבצע שובו אחים ובמבצע צוק איתן שבמהלכו גם נפצע. ב-2017 הועלה לדרגת אל"ם ומונה למפקד חטיבת עציון, וב-2018 מונה למפקד חטיבת בנימין.