ההסלמה המשמעותית הערב, במהלכה נורו מעזה מאות רקטות לכיוון דרום ומרכז הארץ, מביאה איתה גם תיעודים דרמטיים במיוחד של רגעי הנפילה. מצלמת האבטחה תפסה את הנפילה במבנה הכספומט בחולון בעקבותיו נהרגה אישה, מצלמה אחרת תיעדה את רגעי פגיעת הטיל ישירות בבית בשדרות ועוד תיעודים רבים של יירוטי כיפת ברזל שנראו בשמי הארץ.

טלי מכפר סבא סיפרה: "הלכנו לקנות בגדים לחתונה, אזעקה באמצע הכביש, עצרנו את האוטובוס וברחנו ופתאום שמענו 'בום' ממש לידנו, אנשים קראו לנו לבוא לידם. נבהלתי התחלתי לצעוק". יסמין מראשון לציון, אם ל-3 בנות סיפרה גם היא על הרעשים החזקים שליוו אותם הערב: "ירדנו למקלט עם כל הבניין שמענו בום רציני מחוץ לבניין שלנו, אנחנו לא מפסיקים לבכות קשה להרגיע את הילדים".

ורד מגבעתיים, שם הייתה פגיעה ישירה בבניין שהביא למספר פצועים, סיפרה: "הייתי בחדר מדרגות עם שותפה שלי וחברה, היו פיצוצים של יירוטים בכמויות אחד אחרי השני.. ואז הייתה רגיעה, בדיוק באנו להיכנס חזרה הביתה, שניים שלושה יירוטים נוספים ופתאום פיצוץ היסטרי שהרעיד את הבניין, שכנה בקומה מעליי התחילה לצרוח מחרדה, שכנים נוספים הרגיעו אותה ועזרו לה להתאושש, היא בכתה בהיסטריה".

_OBJ

גיא, שכנה של ההרוגה מראשון לציון, סיפר על הדרמה שהתרחשה במקום, רגעים לאחר הנפילה. "באותה שנייה ששמעתי את האזעקה, הרגשתי שזה היה קרוב לבית שלי, וכך זה אכן קרה. מכוניות התפוצצו עדי ראייה  פשןוט צרחו באותה שנייה הגעתי לזירה וראיתי צרחות של אנשים, כמות אש אין סופית, היה פה פשוט כאוס. התקשרתי למשטרה והזרמתי את כל הכוחות למקום. היה פה בלאגן היסטורי. אנשים צרחו לי. האישה שנהרגה הכרתי אותה, שכנה קרובה".