הצבא ביקש להסיר את צו איסור הפרסום – המשפחה דרשה לקבל קודם לכן עדכון אישי: בצל הפרסומים על קצין המודיעין שמת בכלא הצבאי, בתביעה הצבאית פנו אמש (ראשון) לבית הדין הצבאי וביקשו להסיר את צו איסור הפרסום מעל פרטי חקירת המוות. משפחתו של הקצין, שעתידה להיפגש היום עם גורמים צבאיים ולקבל מהם עדכון על פרטי המקרה, ביקשה מבית הדין למנוע את הסרת צו איסור הפרסום לפני הפגישה. 

בני המשפחה וגורמי הצבא ייפגשו היום בשעה 15:00. הוריו של הקצין ייחשפו לאישום שהוביל למאסרו של הבן, וחלקים ממנו יפורסמו. בתביעה הצבאית כתבו לבית הדין כי הם מבקשים "לבטל את צו איסור הפרסום על המקרה, כך שלא תהיה עוד מניעה לפרסם כל פרט ביחס לחקירה, לרבות ביחס לטיפול הרפואי שניתן למנוח ולתנאי כליאתו". הם ציינו כי אין עוד חשש לשיבוש הליכי חקירה, ועל כן אין מניעה להסיר את צו איסור הפרסום.

עוד כתבו בתביעה הצבאית כי הם מבקשים לקבל את החלטת בית הדין "בהקדם האפשרי, בין השאר בשים לב לריבוי הפרסומים ביחס לחקירת נסיבות המוות, שחלקם אינם מדויקים ומטעים".

בדיון בבית הדין הצבאי ביפו אמר נציג הפרקליטות הצבאית, סא"ל מתן סמולוש: "הוחלט להעמיד לעיונם של ההורים את כתב האישום בניסוחו המלא למעט השחרות נקודתיות. כתב האישום יועמד לעיונם היום בשעות הצהריים". סמולוש הוסיף: "מדובר באירוע טרגי, קשה ומטלטל. מבקשים למסור את תנחומינו הכנים למשפחה ולחזק אותם בשעה קשה זאת. אתמול בשעות הערב המאוחרות הגשנו בקשה להרחבת החלק המותר לפרסום ע"פ חוקי מטכ"ל".

הוא הוסיף: "הבקשה (לצמצום צו איסור הפרסום) לקחה בחשבון שינויים משמעותיים מהעת האחרונה, גם באשר לפרסומים רחבי היקף בתקשורת בארץ ובעולם - שחלקם הפרו את צו איסור הפרסום, חלקם הציגו מידע מטעה. להצגת אותו מידע ישנן השלכות גם במישור הביטחוני".