נקמה אירנית בדרך? לאחר שאירן ספגה בשנתיים האחרונות שורה של אירועים וביניהם: חיסול מפקד כוח קודס קאסם סולימאני וחיסול פחריזאדה, נקודת הרתיחה הגיעה אתמול (ראשון) לשיאה -  בעקבות התקלה שאירעה במתקן הגרעיני בנתנז, שלטענת סוכנות הגרעין במדינה היא "פעולת טרור". בתוך כך, המשא ומתן שמנהלת ארה"ב הופך לקריטי מתמיד והוא התקווה האחרונה לרגיעה באזור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי התקיפה של ספינה אירנית בים האדום והתקיפה של כוחות אירניים בסוריה - באירן בטוחים כי התקלה המסתורית שאירעה אתמול בבוקר באחד ממתקני העשרת האורניום החשובים במדינה היא פעולת חבלה מכוונת ובטהרן אף הבהירו שהם שומרים לעצמם את זכות התגובה. על כך מעידה העובדה, שלפיה ראש סוכנות הגרעין לאנרגיה אטומית באירן, עלי אכבר צאלחי, שכפוף במישרין למנהיג העליון האייתוללה עלי ח'מינאי, מכנה זאת "טרור גרעיני". משמעות הדבר היא שנגרם במקום נזק לצנטריפוגות ולמאגרי האורניום.

טהרן מאיימת לנקום בישראל על רשימת אירועים מתארכת 

בזמן שבאירן "התאפקו" במשך זמן רב באירועים הקודמים, מסתמן כי הפעם אנו מתקרבים לרגע שבו לא תהיה להם ברירה, אלא להגיב באופן הולם כלפי ישראל - ולא רק מול דעת הקהל אצלם בבית. כבר לפני כמה חודשים הביע המודיעין בישראל חשש מכך שאירן מגיעה לסף, שבו לא תוכל לנקוט איפוק - ותצא למהלך שעשוי לפגוע בנו. חיסול מדען הגרעין האירני מוחסן פחריזאדה על אדמת אירן נותן לה דחיפה נוספת, ומעורר בה את הצורך להגיב.

נראה כי עם המתרחש בסוריה מול תוכנית הגרעין האירנית, ישנו ניסיון לשבש בתוכניות של האירנים - אלא שהם לא נחלשים וממשיכים להתקדם בכל הגזרות כמו גם בתוכנית הגרעין. בסוריה אירן ממשיכה לזחול פנימה, בעירק היא מציבה את התשתית לטילים, בתימן היא מתחזקת וגם בלבנון שנמצאת תחת קריסה - האירנים מצליחים להחזיק את השליטה.

ראש ה-CIA לשעבר: "בידי אירן כל מרכיבי הפצצה"

ראש ה-CIA לשעבר, ג'יימס וולסי, סבור כי בידי אירן מצויים כל מרכיבי הפצצה הגרעינית, גם אם עוד לא הבריגו אותם. נראה כי בישראל ישנה התפרקות מסוימת ממדיניות העמימות - ובכך זה נתפס כהתחממות באזורנו. לאן הדברים ממשיכים מכאן? המהלך המשמעותי ביותר בימים אלו הוא המשא ומתן של ארה"ב עם אירן, שיכול להיות המפתח לרגיעה אם יתנהל נכון ובה בעת - עשוי להוביל אם לא ינוהל נכון – מפתח להתחממות רבתי.