בני משפחתו של קצין המודיעין שמת בכלא הצבאי הגישו בקשה לתובע הצבאי בדרישה לדעת במה הואשם בנם. במכתב הסבירו כי לפי המידע שבידיהם יש קשר ישיר בין האישומים שיוחסו לו לבין מותו. ההערכה היא שפרסומי האישומים בפרשה מהווים סכנה לביטחון ישראל - וככל הנראה לא יפורסמו לעולם.

"המבקשים עצמם אינם יודעים את פרטי האשמות בהם הואשם בנם המנוח", נכתב במכתב מטעם עו"ד בני קוזניץ המייצג את ההורים, "כל שכן אינם מכירים את חומרי החקירה בתיק החקירה בו הואשם בנם ז"ל או את חומרי החקירה שהצטברו בחקירת המוות המתנהלת. צו איסור הפרסום הגורף שהוצא על פרטי הפרשה מתחילתה הותירם בערפל חודשים ארוכים עד מותו המצער של בנם".

במכתב דורשים ההורים לאפשר להם לעיין בכל החומרים הנוגעים לבנם: "מלבד היותם (של ההורים) נפגעי עבירה והמגנים האחרונים על זכרו ושמו הטוב של בנם ז"ל - מן הראוי שיכירו וידעו את מלוא הפרטים אשר הובילו למותו, למן תחילת הפרשה ועד לסיומה העגום שכן לפי המידע שבידיהם ישנו קשר ישיר בין האישומים שיוחסו לו לבין מותו הטרגי".

בלב הסיפור סביב הפרשה שני עניינים מהותיים - כתב האישום החמור נגד הקצין ופרסום הפרטים סביב מותו. ההערכה היא כי האישומים נגד הקצין לא יפורסמו לעולם. גורמים המכירים את פרטי הפרשה אומרים שמדובר בפרשה ביטחונית כבדה מאוד, וחשיפתה תהווה פגיעה קשה בביטחון ישראל. יחד עם זאת, בצה"ל מבהירים שחרף כתב האישום החמור, לא מדובר באישום של בגידה, ריגול או מגע עם סוכן זר.