נאומו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמש (שלישי) עורר תשומת לב, אך הפעם לא בשל המסרים שבו אלא דווקא בגלל מצבו הבריאותי של נסראללה, שהרבה להשתעל ונראה חולה וחלש. בצה"ל עקבו מקרוב אחר הנאום ומעריכים שנסראללה נדבק בקורונה, אך ייתכן שאינו מעוניין לצאת מהבונקר שלו כדי לקבל טיפול. יתרה מזאת, בצבא סבורים הערב: נסראללה טעה כשעלה לנאום - הוא ניסה לשדר מסרים מרתיעים כלפי ישראל, אך נראה חולה וחלש.

מזכ"ל חיזבאללה נשא נאום לציון 21 שנים לנסיגת צה"ל מלבנון. הוא ציין בדבריו כי הוא חולה, אך לא פירט במה: "אני לא חש בטוב, יש לי אלרגיה וזה מפריע לי. אמרו לי לא להופיע היום, אבל אני סירבתי ואמרתי ליועציי שאין לי מה להסתיר". למרות ניסיונו להרגיע, השמועות החדשות אילצו את בנו ג'וואד להוציא הכחשה רשמית שאביו חולה.

כהרגלו, נסראללה שיגר איומים לישראל ובדומה לנאומים קודמים הוא הרבה להשתעל והתקשה לדבר. בעבר כבר נפוצו שמועות כי חלה החמרה במצבו הבריאותי, ועל פי חלק מהדיווחים הוא סבל מסרטן ואף נסע לאירן כדי לקבל טיפול. עם זאת, לא התקבל אישור לדברים, ונסראללה הכחיש את הדיווחים והתעקש כי מדובר באלרגיות ובבעיות נשימה בלבד.

נסראללה משתעל
נסראללה משתעל

בנאומו אמש התייחס נסראללה למבצע "שומר החומות" והבהיר: "על ישראל להבין שתגובה על פגיעה במקומות הקדושים בירושלים לא תיעצר בעזה". לדבריו, ישראל לא העריכה כראוי את האיום שהציבו הפלסטינים בנוגע לעימותים בהר הבית ובשיח' ג'ראח. הוא הוסיף ש"המשוואה שיש להגיע אליה היא כדלהלן: ירושלים - מלחמה אזורית. על הישראלים להבין כי כל מהלך שכזה משמעותו מלחמה אזורית שתסתיים בהשמדתה".

במבצע האחרון חששו בישראל מהתערבות של חיזבאללה ומפתיחת חזית נוספת בצפון, אך על אף ירי רקטות מלבנון וניסיונות מצד חשודים לבנונים לחתוך את גדל הגבול - השקט בצפון נשמר. בתגובה לשיגור הרקטות, שנורו ככל הנראה בידי ארגונים פלסטינים בלבנון, ירה צה"ל פגזי ארטילריה לאזורי השיגור.