המתקפות הגזעניות ברחובות נמשכות, המפכ"ל וראשי רשויות קוראים לרגיעה: אחרי שערבים תקפו יהודים ויהודים תקפו ערבים בערים שונות ברחבי הארץ, תקרית דומה נרשמה היום (שישי) גם בקריית אתא - שם הותקף העיתונאי מוחמד חטיב על ידי צעירים יהודים. בשיחה עם כתבנו הוא תיאר את הפחד שחש כשנקלע לאזור - ומסר שחשש לחייו. 

חטיב היה בדרכו לעבודה ונקלע להתקהלות של מספר צעירים יהודים שרצו לפגוע בו. כשהבחין בהם, חטיב הסתגר בתוך רכבו וניסה לברוח כשהוא מתקדם עם המכונית ואז נוסע לאחור - זאת עד שהצליח לברוח מאותם פורעים שהתאספו במקום ורצו לפגוע בו. 
 
על רקע אירועי האלימות הפוקדים את ערי ישראל, יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס וראשי הרשויות קיימו הבוקר דיון חירום והערכת מצב עם מפכ״ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, במטרה לבחון כיצד ניתן לשלב זרועות טוב יותר, לעצור את ההסלמה ולחזור לרגיעה. 

במהלך הפגישה הציפו ראשי הרשויות את החשש והדאגה לנוכח האירועים האלימים ואת הרצון העז לחזור לחיות יחד, בשותפות, בערבות הדדית, ולא לתת יד לפגיעה במרקם החיים המשותף שנבנה לאורך שנים רבות. ראשי הרשויות הדגישו את חוסר הביטחון והדאגה שמרגישים רבים מתושבי הערים.

"כל רשות חייבת לגנות את האירועים ולהעביר מסר חד וברור לכל התושבים", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס. "המשטרה צריכה לפעול מיידית וביד קשה נגד כל מפרי החוק. פגיעת ערבים ביהודים ופגיעת יהודים בערבים לא יכולה להיות מקובלת בשום צורה ודרך". 
 
רנ"צ יעקב שבתאי, מפכ"ל המשטרה, אמר: "במצב הנוכחי, היעדר האמון פוגע בשני הצדדים והחובה של כולנו היא לראות את היום שאחרי, להמשיך לשבת, לבנות, לקדם ובעיקר להוקיע את אותם גורמים שפוגעים במרקם החיים של כולנו. שיתוף הפעולה והמפגש החשוב הזה בין כלל הגורמים הוא חלק קריטי במאבק של כולנו אל מול האלימות וההסתה. זהו הזמן להתאחד וביחד להרגיע את הרוחות ולהשיב את הסדר על כנו".