פרסום ראשון: ועדת השרים לענייני שב"כ בראשות איש הליכוד אלי כהן צפויה להתכנס בשבוע הבא במטרה לאשר את הכפלת תקופת האבטחה לראשי ממשלות לשעבר מ-10 שנים ל-20 שנים. חשוב לציין כי הוועדה הזו לא הייתה יכולה להתכנס ללא שר משפטים מכהן בישראל, כפי שהיה ב-3 שבועות האחרונים. והנה יממה לאחר מינויו של בני גנץ לתפקיד - פועלים בלשכת רה"מ לקידום המהלך. בקרב שר המשפטים בני גנץ אומרים כי כלל לא בטוח שהוא יאפשר את כינוס הוועדה המדוברת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מצידו של נתניהו טוענים כי בפועל אף ראש ממשלה לא אובטח בחייו לתקופה של פחות מ-20 שנה. הדוגמה המובהקת לכך היא ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שעדיין מאובטח גם היום בהמלצת שב"כ. שנית, יטענו אנשי נתניהו כי על פי המלצת ועדת צ'חנובר ראשי ממשלה לשעבר זכאים לאבטחה של 10 שנים וקיימת אפשרות להאריך את תקופת האבטחה ב-5 שנים - ואז בעוד 5 שנים נוספות. זאת בכפוף להחלטת ועדת השרים לענייני שב"כ שהיא ועדה פוליטית במהותה.

בלשכת נתניהו מעוניינים לקבוע את תקופת האבטחה למשך 20 שנה באופן אוטומטי, ללא צורך בדיונים נוספים או בתלות בהרכבים קואליציוניים כאלה ואחרים.

יאובטחו, ברק ואולמרט (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
יאובטחו גם הם. ראשי הממשלה לשעבר אהוד ברק ואהוד אולמרט | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

במקביל, צפויה הוועדה להאריך בשנה נוספת את האבטחה לראשי הממשלה לשעבר אהוד ברק ואהוד אולמרט. על פי הערכות, כל שנת אבטחה כזו שכוללת רכב ממשלתי ונהג עולה לאזרחים 8 מיליון שקלים.

תגובת משרד ראש הממשלה: "לראש הממשלה אין שום קשר להחלטות בנושא אבטחה והן נקבעות על ידי גורמי השב"כ והביטחון בלבד. ראשי ממשלה לשעבר כבר אובטחו ומאובטחים גם כיום למעלה מ-20 שנה".