"לא יעבור פה מתנחל": קודם למהומות האלימות שפרצו בבירה בזמן חגיגות יום ירושלים ביום שני האחרון, התגברו קריאות התמיכה בטרור ברחבי מזרח ירושלים ובהר-הבית. בתיעוד משכונת סילוואן - כפר השילוח, המואזין נשמע מזכיר לתושבים את המצביא המוסלמי צלאח א-דין, קורא להם "להחזיר את השליטה" על ירושלים למוסלמים ומעודד את חמאס להפציץ את תל אביב.

מדובר בקריאת מואזין שעות לפני שפרצו המהומות באותו יום בבירה. המואזין הזכיר לתושבים את "כיבוש ירושלים אחרי 88 שנות שליטה צלבנית - וכעת יש להחזיר השליטה למוסלמים". לאחר מכן הוא הוסיף קריאות תמיכה: "היידה צלאח א-דין היידה צלאח א-דין" .

המואזין נשמע ממשיך בקריאותיו לשלהב את התושבים הערבים נגד שכניהם היהודים בקריאות עידוד לגדודי עז-א-דין אל-קאסם של החמאס: "לא יעבור פה מתנחל על גופותינו המתות, יא צלאח א-דין, יא צלאח א-דין. הפציצו את תל אביב! ברוח ובדם נפדה את אל אקצא".

מאור צמח, מארגון 'לך ירושלים', אמר: "קריאות ההסתה שהבאנו מן המסגדים בירושלים מוכיחה כי מדינת ישראל חייבת לבצע טיפול שורש נגד גורמי הטרור ועידוד הטרור שבעיר הבירה.  על משטרת ירושלים להגיב מיידית ולעצור את כל המעורבים".

מהאגף למחקר ערבי של תנועת "אם תרצו" נמסר: "מדינת ישראל חייבת להתעמת עם כלל הגורמים המבקשים להדוף את הריבונות הישראלית מירושלים. ההסתה במסגדים מכוונת על ידי גורמים אנטי ישראליים רבים, ביניהם ממשלות זרות ותנועות אסלאמיסטיות קיצוניות. הגיע הזמן לדפוק על השולחן ולעשות סדר בירושלים".