חיסול פורום המטכ"ל של חמאס: השב"כ פרסם היום (רביעי) את שמותיהם של אנשי חמאס שחוסלו במבצע המורכב בשיתוף צה"ל. בין המטרות שנהרגו בתקיפה נמצאים כמה בכירים בארגון: מח"ט העיר עזה, ראש מערך הסייבר ושיפור הטילים של חמאס, וראש מערך הייצור. מהשב"כ נמסר גם כי פעילים בכירים במערכי המודיעין וייצור אמצעי הלחימה נהרגו בתקיפה, וכי נהרס מתקן מחקר ופיתוח מרכזי של חמאס והושמד ציוד רב.

תקיפות צה"ל ברצועה (צילום: רויטרס)
תקיפות צה"ל ברצועה | צילום: רויטרס

אלו הבכירים שחוסלו במבצע:

 1. באסם עיסא - מח"ט העיר עזה. פעיל חמאס צבאי בכיר. מאז שנת 2017 ראש חטיבת חמאס עזה. היה מעורב לאורך השנים בפיגועים רבים וכן שימש כפעיל בכיר במערך הייצור של הארגון. מנהל את הפעלת הכוח בסבבי הלחימה מול ישראל. בשב"כ אומרים כי "סיכולו ישפיע באופן משמעותי על תפקוד החטיבה והזרוע הצבאית של חמאס".
 2. ג'מעה טחלה - ראש מערך הסייבר ומוביל פרויקט שיפור הטילים של חמאס. מחזיק תיק מחקר ופיתוח בחמאס. טחלה הוא יד ימינו של מוחמד דף והמוביל המרכזי של התעצמות הארגון. משב"כ נמסר כי "הפגיעה בו מהווה מכה משמעותית לפרויקט ההתעצמות של חמאס". 
 3. גמאל זבדה - ראש מחלקת הפיתוח והפרויקטים במטה הייצור של חמאס. מהווה המחולל המרכזי של מערך הייצור הרקטי של חמאס. דוקטור להנדסת מכונות המתמחה באווירודינמיקה, בעל הכשרה במגוון תחומים טכנולוגיים ומהווה מוקד ידע מרכזי ומשמעותי ביותר במטה הייצור של החמאס. נמנה על בכירי מערך המחקר והפיתוח בחמאס, עוסק בקידום פרויקטים מרכזיים בהתעצמות הארגון. 
 4. ח'אזם חטיב - ראש מחלקת המהנדסים במערך הייצור של חמאס. כמו כן משמש סגן ראש מערך הייצור.
 5. סאמי רצ'ואן - ראש המחלקה הטכנית במודיעין הצבאי.
 6. וא'אל עיסא - רמ"ד ריגול נגדי.
 7. חסן קהוג'י - ראש מחלקת הביטחון.
 8. וליד שימאלי - ראש מחלקת הציוד התעשייתי במערך הייצור.
 9. ט'אפר שוא - ראש מדור בפרויקט המו"פ והייצור.
 10. מחמוד פארס - רמ"ד מכניקה בפרויקט המו"פ והייצור.
 11. מג'אהד חדידי - מהנדס שליטה בפרויקט המו"פ והייצור.

 

כמו כן נהרגו פעילים נוספים ממערך הייצור והמו"פ של חמאס.