מתיחות גואה גם בגזרת יו"ש: ההסלמה הביטחונית אינה פוסחת גם על שטחי יהודה ושומרון, שם אירעו היום  ניסיונות פיגוע ופרצו עימותים בין כוחות הביטחון לפלסטינים. בחמאס קראו לפלסטינים בגדה המערבית "להבעיר את השטח" ולהצטרף למערכה נגד ישראל: "גיבורי הגדה, הבעירו את השטח, שיבער תחת רגלי הכיבוש", קרא הערב (שישי) דובר הזרוע הצבאית של הארגון. 

עוד הערב, אירע ניסיון דריסה של חיילי צה"ל סמוך לכפר יעבד שבשומרון. כוח צבאי ירה לעבר הרכב החשוד ובו שני המחבלים שנפצעו וטופלו בשטח, לא היו נפגעים לכוחותינו. הפיגוע התרחש לאחר שהבוקר, אירע ניסיון פיגוע דקירה סמוך לעפרה: פלסטיני בן 25 ניסה לדקור חייל סמוך ליישוב, נורה ונוטרל. המחבל הגיע ברכבו למוצב צבאי סמוך לעפרה, והאיץ לעבר הלוחם ששהה במקום. בהמשך, הוא יצא מרכבו וניסה לדקור את הלוחם, שפתח בירי ונטרל את האיום. לא היו נפגעים לכוחותינו.

הפגנות ברצועת עזה. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
הגזרה מתחממת גם בשטחים. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

במקביל, דווח על אירועים רבים של זריקת אבנים, השלכת בקבוקי תבערה וצמיגים בוערים ברחבי יהודה ושומרון. הפלסטינים דיווחו על 11 הרוגים ועל עשרות פצועים ברמאללה, יריחו, שכם, בית לחם, ג'נין, סלפית, טול כרם וקלקיליה - רובם מאש חיה. בין המתים שמשרד הבריאות הפלסטיני דיווח עליהם, נמצא גם המחבל שביצע את הפיגוע בעפרה הבוקר, יוסף עטרטה, בן 25.  
 
הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים פלסטינים שנורו על ידי כוחות צה"ל  מזרחית לשכם ועוד הרוג בהפרת סדר בג'נין, ושמו יוסף מהדי נוסארה, בן 30 מפחמה. מתחקיר ראשוני עולה כי הוא ביצע ירי זיקוקים ויידה אבנים לעבר כוחות הצבא במקום, שהשיבו באש. נוסארה נפגע ברגלו ומת כתוצאה מאיבוד דם. 

בירושלים, פרצו עימותים בין עשרות ערבים לכוח של המשטרה בין בית חנינא לנווה יעקב. עשרות מתפרעים יידו אבנים וחפצים לעבר השוטרים.  הכוחות במקום הדפו את המתפרעים ונערכים לפיזורם. בנוסף, מכונית הועלתה באש בזירה.