מארגני מצעד הדגלים והמשטרה הגיעו להסכמה על קיום מצעד הדגלים לציון איחודה של ירושלים ביום שלישי הקרוב. המצעד יתחיל ברחוב הנביאים בבירה וימשיך דרך רחוב סולטאן סולימאן עד שער שכם שם, ברחבת השער, תתקיים הרקדה המונית עם דגלי ישראל.

משם ימשיכו הצועדים לכיכר צה"ל דרך שער יפו וייכנסו אל הכותל המערבי, חלקם דרך הרובע המוסלמי והיתר דרך הרובע היהודי - מסיבות של בטיחות וכדי למנוע צפיפות יתר.

מארגני המצעד מסרו: "אנו מודים למשטרת ישראל, למפכ"ל ולמפקד מחוז ירושלים על שיתוף הפעולה ושמחים שדגלי ישראל יונפו בגאון לאומי ברחובות העיר העתיקה על כל חלקיה. אנו קוראים לכל אזרחי ישראל להצטרף אלינו ביום שלישי הקרוב עם דגלי ישראל, להרים על נס את גבורת עם ישראל ולרקוד בשמחתה של ירושלים".

בעקבות לחצים של ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים אמיר אוחנה לקיים בכל זאת את המצעד, שתוכנן בתחילה להתקיים אתמול, אך מסלולו לא אושר על ידי המשטרה - הקבינט החליט ביום שלישי האחרון לדחות אותו ליום שלישי הקרוב, אחרי השבעת הממשלה ביום ראשון ב-16:00.

במתווה שיסוכם בין המשטרה למארגנים. בתום דיון שקיים נתניהו, סוכם שהמשטרה תכין כמה חלופות למסלולי צעידה שאותם היא מוכנה לאשר.