בפעילות משותפת של השב"כ ומשטרת ישראל, נעצרו מספר חשודים בביצוע שתי תקיפות חמורות על רקע לאומני של אזרחים יהודים, וכן בצילום האירועים והפצתם ברשתות החברתיות, כך פורסם היום (שישי). מדובר בעצורים שהיו מעורבים בתקיפות יהודים במזרח ירושלים בסוף חודש אפריל, כחלק מתופעת "טרור הטיקטוק".

התקיפה הראשונה אירעה כאשר אזרח יהודי, יחיא ג'רדי, הותקף באבנים כשנסע ברכבו במזרח ירושלים. שמשות רכבו נופצו והוא ניסה להימלט מהמקום, אך צעירים ערבים תפסו אותו והיכו אותו בברוטאליות כשהוא שוכב על הקרקע, וכן הציתו את רכבו. ג'רדי אושפז בבית החולים.

התקיפה השנייה אירעה כיממה לאחר מכן, בעת שאלי רוזן טייל באזור שייח ג'ראח עם כלבו, וזוהה כיהודי על ידי המון זועם. במסגרת אירוע זה הותקף רוזן באלימות קשה והוכה נמרצות על ידי מספר מעורבים, ולבסוף אושפז בבית החולים.

בהודעת השב"כ פורסמו שמות חלק מהמעורבים באירועים שנעצרו, שלושה מתוכם ללא רקע ביטחוני קודם: מחמד סורי ווסים סרור, תושבי שכונת ג'בל מכבר, ללא רקע ביטחוני קודם, מחקירתם עלה כי היו מעורבים בהכאת האזרח בעודו שוכב על הקרקע; אסמעיל בדווי, תושב שכונת א-טור, ללא רקע ביטחוני קודם, מחקירתו עלה כי היה מעורב בצילום הסרטון ופרסומו ברשתות החברתיות.

עוד נעצרו חסאם סעידה, מחמד סעידה ומוחמד גראב, תושבי שכונת ואדי ג'וז, שלושתם בעלי רקע ביטחוני קודם. מחקירתו של חאסם עלה כי היה מעורב בהצתת הרכב של האזרח לאחר שננטש על ידו, ומחקירתם של השניים הנוספים עלה כי היו מעורבים בפגיעה ברכבו של האזרח.

החקירות הובילו למעצרם של חשודים נוספים ומתוכננים מעצרים נוספים בהמשך.