תקרית חריגה בגבול הצפון: חיזבאללה ביצע היום (רביעי) ירי נ"מ לעבר כלי טיס בלתי מאויש של צה"ל - ולא פגע. האירוע קרה במרכז לבנון כחלק מפעילות איסוף מודיעין שמקיים שם צה"ל כמעט 24 שעות ביממה. לפי דיווחים מלבנון, יש כעת פעילות ערה של חיל האוויר הישראלי באזור. בצה"ל אישרו את הדיווח ומסרו: "הכלי לא נפגע והמשיך במשימתו". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בתקרית חריגה שכמותה לא נראתה זמן רב מאוד בגבול הצפון. זאת, בעיקר לנוכח התקופה הרגישה והמאבק שמתנהל לאחרונה בשמי מדינת לבנון. ישראל פועלת במרחב הזה, וחיזבאללה מאיים לא אחת שינסה לפגוע באותם כלי טיס. העובדה שחיזבאללה מעז לירות זה משמעותי מאוד, ונראה שבמערכת הביטחון יצטרכו לתת לזה את הדעת. 

מערכת נ"מ Sa 8
מערכת נ"מ ה-SA-8 שבאמצעותה כנראה ניסה חיזבאללה להפיל את כלי הטיס

ככל נראה, מערכת טילי הנ"מ שחיזבאללה עשה בה שימוש היא מערכת ה-SA-8, אותה מערכת שבאמצעותה ניסה חיזבאללה להפיל כלי טיס ישראלי בלתי מאויש לפני שנה וחצי - וגם אז נכשל. מצה"ל נמסר בתגובה דקות לאחר האירוע: "לפני זמן קצר, זוהה ירי נ״מ משטח לבנון לעבר כלי טיס מאויש מרחוק במהלך פעילות שגרתית מעל שטח לבנון. הכלי לא נפגע והמשיך במשימתו". 

אתמול דווח על רחפן צה"ל שהופל בשמי דרום לבנון. זמן קצר לאחר שכלי תקשורת שמקורב לחיזבאללה דיווח על האירוע, בדובר צה"ל אישרו כי אכן הופל כלי טיס בדרום לבנון, אך הדגישו כי אין חשש שמידע מסווג ידלוף. לפי חיזבאללה, הרחפן הופל במחוז מרג' עיון שסמוך לגבול עם ישראל: "כוחות ההתנגדות יירטו כלי טיס ששייך לאויב הישראלי, שחדר לשטח האווירי של לבנון בפאתי העיר בלידה שבדרום לבנון".