רעש עז נשמע הבוקר (שבת) בבית חאנון שברצועת עזה כתוצאה מפיצוץ בבניין. הפלסטינים דיווחו על 36 פצועים שפונו לבית החולים ו-6 מבנים שנפגעו. כמו כן היו דיווחים על 20 בניינים ניזוקו מרסיסים. דובר צה"ל בערבית סא"ל אביחי אדרעי אמר בתגובה על האירוע: "זו התוצאה של אחסון אמצעי לחימה בבתי תושבים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סא"ל אדרעי שיתף בחשבון הטוויטר שלו תמונות מההרס ברצועה וכתב בערבית: "תמונות הנזק הגדול שנגרם לבית בבית חאנון הבוקר זו התוצאה של אחסון אמצעי לחימה בבתי תושבים. סיפורו של הבית הזה, כמוהו כסיפורם של בתים רבים ברצועת עזה, שהפכו למחסני נשק, אמצעים צבאיים וטילים השייכים לארגוני הטרור, ומי שמשלמים את המחיר לבסוף הם התושבים האזרחים החפים מפשע".

פיצוץ בעזה
נזק אדיר כתוצאה מפיצוץ
פיצוץ והרס בעזה
קריסת הבניין

ביום שני שתי רקטות שוגרו לפנות בוקר מצפון הרצועה לעבר מרחב החוף של אשדוד ונחתו בים. דובר צה"ל מסר כי מערכת כיפת ברזל לא הופעלה ולא נשמעה התרעת צבע אדום. כמו כן, לא דווח על נפגעים. בהמשך התגלה תיעוד ממצלמה ישראלית הצופה לרצועת עזה, שמעלה את החשד לפיו שיגור הרקטות אירע בשל תקלה טכנית בתשתיות חמאס. מצלמת האבטחה, הפונה לעבר צפון הרצועה, תיעדה בליל הסופה הגשום סערת ברקים מעל שמי עזה, ושתי שניות אחריהן שוגרו הרקטות בזו אחר זו.