פיצוץ הספינה הישראלית במפרץ עומאן: יומיים לאחר האירוע התקדימי, הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס היום (ראשון) לתקיפה, הנחשדת כפעילות חבלנית עוינת בהכוונה אירנית. במהלך טקס לחילופי מפקד יחידה 8200 והענקת אות הערכה ליחידת המודיעין המסווגת, אמר כוכבי: "בסוף השבוע החולף, קיבלנו תזכורת שאירן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה טרור ומבצעת טרור ופעולות נגד מטרות אזרחיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מדינת ישראל מתמודדת עם איומים רבים באופן קבוע. כל הזירות פעילות וכל הזירות מצריכות מודיעין מעודכן לזמן אמת - נגד רקטה, נגד חדירה, נגד פעילות בסייבר, נגד ספינה ונגד איום על מטוס", אמר הרמטכ"ל במהלך הטקס. "המודיעין שזור בכל הזירות האלה, באופן הדוק ולא ניתן בלעדיו. רק בסוף השבוע החולף, קיבלנו תזכורת באחת הזירות האלה מאחד האיומים הגדולים ביותר באזור, אירן, וקיבלנו תזכורת שאירן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה טרור ומבצעת טרור ופעולות נגד מטרות אזרחיות".

ספינת משא ישראלית נפגעה מפיצוץ במפרץ עומאן
ספינת משא ישראלית נפגעה מפיצוץ במפרץ עומאן

"זה המקום לחזור ולהדגיש שצה"ל פועל ויפעל מול האיומים המסכנים אותו במעגל הקרוב ובמעגל הרחוק. כרגיל הוא יעשה זאת באמצעות המודיעין המשובח שאגף המודיעין מספק לו, ומאחת הרגליים המרכזיות ביותר שלו שהיא כמובן יחידה 8200. על העבודה יוצאת הדופן הזו, 8200 מקבלת הבעת הערכה ברורה. על ביצועיה וגם על השותפות עם כל המפקדות במטה הכללי וארגוני הביטחון במדינת ישראל. כולנו נהנים מאיכות מודיעין מעולה שמבוססת על פריצות דרך חסרות תקדים".

לפני יומיים, שטה ספינת משא ישראלית שהובילה כלי רכב מסעודיה לסינגפור ונפגעה מפיצוץ בשעה ששטה באזור מפרץ עומאן. צוות הספינה, שמנה 28 אנשים, לא נפגע באירוע, והספינה, שלא ספגה פגיעה משמעותית, הופנתה לטיפול בנמל דובאי. על פי החשד במערכת הביטחון, האירוע מצטרף לשורת תקיפות שביצעה אירן בשנה החולפת במימי המפרץ הפרסי כנגד יעדים של איחוד האמירויות וסעודיה. זאת, מאז שטראמפ החליט לפרוש מהסכם הגרעין ולהחזיר את הסנקציות על מגזר הנפט האירני.