הרמטכ״ל, רא"ל אביב כוכבי, הורה היום (ראשון) על הקמת ועדת חקירה בנושא מותו של רון עובד ז"ל שנהרג כתוצאה מהידרדרות אוטובוס במהלך גיבוש לחטיבת הצנחנים באפריל 2019. מפקד זרוע היבשה, האלוף יואל סטריק, מינה את תת-אלוף אילן סבג ליושב ראש הוועדה שתחקור את הנושא.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר האירוע ובמקביל לתחקיר הפיקודי ב-2019, הוחלט על פתיחה בחקירת מצ״ח. החקירה, שהתקיימה בחודשים האחרונים, והסתיימה רשמית בסוף השבוע האחרון, חשפה עובדות חדשות שבגינן התקבלה ההחלטה - ולמעשה נמצאו פערים בין מה שעלה בתחקיר המפקדים למה שעלה בחקירת המשטרה הצבאית. 

בשל כך, ועל מנת למצות עד תום את תהליך הפקת הלקחים, הורה הרמטכ"ל על מינוי ועדת חקירה שתשלים את בחינת האירוע ותבחן מדוע חלק מהעובדות לא עלו במסגרת התחקיר הפיקודי. החלטה על נקיטת צעדים פיקודיים בעקבות האירוע תתקבל רק לאחר סיום עבודת ועדת החקירה. 

הוועדה תתמקד בפערים שנמצאו אודות מה שאירע ביום הראשון לגיבוש שנחשב יום התארגנות - יום שהיחס אליו שונה מאשר יתר ימי הגיבוש. 

הרמטכ"ל כוכבי נפגש אתמול עם אביו של רון ז"ל והודיע לו על ההחלטה למנות ועדת חקירה. המשפחה דרשה בעבר להקים ועדת חקירה חיצונית - ובצה"ל החליטו להקים ועדת חקירה צה"לית שתבחן את האירועים, צעד שככל הנראה צפוי לייתר את עבודתה של ועדה חיצונית ויוביל לכך שלא תוקם בסופו של דבר.