חיילי צה"ל עצרו היום (רביעי) 5 ילדים פלסטינים בני 10-5, בחשד שפרצו לבית בחוות מעון. הילדים, תושבי הכפר עקיב, נלכדו בתום מרדף בכניסה לאחד הבתים במקום מגוריהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענת הצבא, הם הודו במעשה המיוחס להם והועברו לחקירת המשטרה.לפני כחודשיים ירה חייל צה"ל בהרון אבו עראם, גם הוא תושב עקיב, במהלך פינוי של בנייה בלתי חוקית. אבו עראם נפצע קשה מהירי ונותר משותק. בארגון בצלם מדגישים כי גילם של הילדים הוא מתחת לגיל אחריות הפלילית.

עימותים בין כוחות צה"ל לפלסטינים ליד חברון
התקרית שבה נפצע הרון אבו עראם, ארכיון

יו"ר סיעת מרצ ח"כ תמר זנדברג מסרה בתגובה לתיעוד כי "כששואלים אותנו למה אנחנו ממשיכים להילחם נגד הכיבוש. כדי שילדים לא יובלו לג'יפים ע"י חיילים בגלל שקטפו פרח. כדי שחיילים לא יישלחו להוביל לג׳יפים ילדים שרק שיחקו בחוץ. כדי שלא נצטרך להסתכל על תמונות כאלה בגלל שהמציאות הזו לא תתקיים, ולא בגלל שאנחנו עוצמים עיניים".

תחקיר שביצע הצבא בעקבות האירוע העלה כי הכוח נקלע לסכנת חיים במהלך העימותים, כשניסה להחרים גנרטור. אחד הפלסטינים תקף את מפקד הכוח ואף תפס בנשקו, כשבשלב זה בוצע הירי שפגע בצווארו של אבו עראם ופצע אותו קשה.

מדובר צה"ל נמסר: "מוקדם יותר היום זוהו מספר חשודים שחדרו לשטח של בית בדרום הר חברון. סיור צבאי שהיה במקום איתר את החשודים והעביר אותם להמשך טיפול של משטרת ישראל, אשר פעלה לאיתור הוריהם ושחרורם לביתם".