תקרית חריגה בבסיס נבטים: תושב הפזורה הבדואית שלפי טענת המשטרה גנב רכב מדימונה, הצליח אמש (שני) לחדור לבסיס חיל האוויר נבטים - לאחר שכוחות משטרה דולקים אחריו. גלגלי הרכב נוקבו והחשוד נאלץ להימלט לתוך שטח הבסיס. יש להדגיש שהרקע לאירוע הוא פלילי ואין חשד לטרור. לאחר חיפושים ממושכים, כוחות הביטחון גילו כי החשוד ברח לאחר שאיתרו את נקודת הבריחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי דובר צה"ל, החשוד ברח מהבסיס עוד לפני השעה 3:00 לפנות בוקר תוך כדי שטיפס על שתי גדרות תיל ועל הגדר ההיקפית בגובה של כחמישה מטרים. עוד נמסר כי "האירוע יתוחקר ויופקו ממנו הלקחים הנדרשים" וכי "לא נשקפה סכנה למשרתי הבסיס ולמתקניו הביטחוניים".

שעות לאחר שהחשוד חדר לבסיס, אותרה במהלך הלילה נקודה שבה טיפס על שתי גדרות תיל ועל גדר בגובה חמישה מטרים ויצא לשטח הפתוח. על הגדרות אותרו כמה סימנים שמעידים על כך שהוא טיפס וברח החוצה. הממצאים הועברו למשטרה.

כוחות צה"ל בבסיס וכוחות המשטרה ניהלו את המרדף אחר החשוד, בסיוע היחידה האווירית של המשטרה, יחידות ההגנה הקרקעית, חוזי חיל האוויר וגששים. לאחר מכן, עברו לסריקות וחיפושים ברחבי הבסיס.

חשד שגנב רכב נכנס לבסיס נבטים
הרכב של החשודים

האירוע החל עם דיווח שקיבלה המשטרה על גנבת רכב. השוטרים איתרו את החשוד בקרבת בסיס נבטים, והוא ניצל רגע שבו רכב אחר יצא משער הבסיס ונכנס לתוכו. לאחר שעלה עם הרכב על הדוקרנים בכניסה, הוא נטש את הרכב ונמלט לעומק הבסיס. כוחות משטרה וצבא, כולל מפקד הבסיס, חיפשו את החשוד עד לזיהוי נקודת הבריחה. 

על אף שלא בוצע ירי באוויר, הוחלט בעקבות האירוע על הגבלת התנועה בבסיס נבטים למשרתים.

במשטרה אישרו את הדברים ומסרו: "במשטרת ישראל התקבל דיווח על גנבת רכב מדימונה. שוטרים איתרו את הרכב סמוך לבסיס נבטים, והחשודים אשר הבחינו בשוטרים נטשו את הרכב וככל הנראה נמלטו רגלית לכיוון הבסיס הצבאי. כוחות משטרה בסיוע צה"ל מבצעים סריקות לאיתורם".

בתנועת רגבים הגיבו לתקרית: "מי שלא מטפל בבעיה כשהיא קטנה, צריך להתמודד איתה כשהיא חוצה כל גבול. מדינת ישראל חייבת להציב את הגבול ולתת פתרון כולל, רחב ונוקשה לפתרון בעיית הפשיעה הבדואית בנגב".