הותר לפרסום: יותר מ-20 ישראלים נעצרו בחשד לפיתוח, ייצור וסחר לא חוקי של אמצעי לחימה מתקדמים וטילים מול מדינה באסיה, כך חשפו היום (חמישי) שב"כ והמשטרה. החקירה התנהלה לאורך החודשים האחרונים בשני הגופים ובליווי פרקליטות המדינה. החשדות שעולים נגד הישראלים, בהם גם יוצאי התעשיות הביטחוניות, הן שהם ביצעו עבירות נגד ביטחון המדינה, עבירות על חוק הפיקוח על ייצוא ביטחוני, הלבנת הון ועוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת החקירה המשותפת של שב"כ, יאחב"ל בלהב 433, מלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון) ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, עלה כי החשודים עסקו בפיתוח, ייצור, ביצוע ניסויים ומכירת טילים משוטטים חמושים עבור מדינה באסיה שלא כדין. לפי החשד, הם קיבלו הנחיות לפעולה מגורמים הקשורים באותה מדינה בתמורה לקבלת כספים בהיקפים גדולים ועבור טובות הנאה נוספות. 

ציוד תקשורת וניווט שנתפס בשטח במרכז הארץ  (צילום: דוברות המשטרה)
הציוד שנתפס | צילום: דוברות המשטרה

החקירה מלמדת, כי הקשר בין החשודים לגורמים באותה המדינה באסיה, התנהל בחשאי תוך ניסיון להסוות את הגורם אליו מיועדים הטילים. חקירה זו חשפה מידע רב על אודות שיטות הפעולה של אותם גורמים זרים אל מול ישראלים, לרבות שימוש בטכניקות של הסתרה וחשאיות בביצוע העסקאות ובהעברת התמורה להן.

ציוד תקשורת וניווט שנתפס בשטח במרכז הארץ  (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

משב"כ נמסר כי "פרשיה זו ממחישה את הנזק הפוטנציאלי לביטחון המדינה, הגלום בעסקאות המבוצעות על ידי אזרחים ישראלים, מול גורמי חוץ, שלא על פי הדין ובכלל זה החשש כי טכנולוגיה זו עשויה לזלוג למדינות עוינות לישראל". 

בימים אלה הועבר חומר החקירה לבחינת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. על שאר הפרטים הוטל צו איסור פרסום.