בזמן שכולנו עסוקים בשנה האחרונה במגפת הקורונה ובסגרים שמוטלים עלינו פעם אחר פעם, במשפחתם של אורון שאול והדר גולדין עסוקים רק בדבר אחד כבר למעלה מ-6 שנים. להשיב את בני משפחתם ששבויים בידי חמאס. אחיו של אורון שאול, אופק, סיפר: "אנחנו סובלים יום יום, דקה דקה".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הדרך היחידה להחזיר את אח שלי הביתה ולהחזיר את הדר הביתה היא דרך עסקת חילופי שבויים", הדגיש אופק שאול שנכח השבוע עם אחיו של הדר גולדין בוועדת חוץ וביטחון, "אנשים הסתכלו בטלפונים, אפילו לא הקשיבו לי. כינסו ועדה כדי לעשות וי. צריך שאנשים ידעו שזו הדרך של הבכירים שמתעסקים בזה. אני יודע שזו הדרך היחידה להחזיר את אח שלי".

כשנשאל אופק אם מישהו מדבר עם משפחת שאול לאורך התקופה ומעדכן אותם בנעשה, השיב כי ישנו "מתאם פעולות הממשלה בשטחים, איזו תשובות הוא יכול לתת לנו? להגיד שעושים ועושים הכול. עברו 6 וחצי שנים ולא עשו כלום. ישראל יודעת להגיע למחסנים של אירן ולעשות הכול אבל להחזיר את אח שלי לא יכולים? הם יכולים אבל לא רוצים".

החיילים החטופים (צילום: חדשות)
אורון שאול והדר גולדין השבויים בעזה | צילום: חדשות

"יש בחירות ויש קורונה. את אורון והדר דוחקים הצידה, הם לא מספיק חשובים", המשיך שאול, "אמא לא באה לוועדה, כבר לא יכולה כי קשה לה. אני ואח שלי עושים כל מה שאפשר כדי להחזיר את אורון. אתה מדבר עם אנשים וזה נכנס מאוזן אחת ויוצא משנייה, אם נכנס. תחזירו את אח שלי הביתה. אי אפשר לחיות ככה – אנחנו סובלים יום, יום דקה, דקה. אמא רוצה קצת נחת, כמה שאפשר".

"ישראל עשתה תמיד עסקאות חילופי שבויים, והנה אנחנו יושבים פה והכול בסדר, המדינה לא נפלה", אמר השבוע אופק שאול בוועדת החוץ והביטחון, "המדינה יכולה לעמוד בזה. תראו אחריות לחיילים שלכם שנפלו בשבי, תראו אחריות לחיילים שמתגייסים. אני זה שרואה את המשפחה שלי מתפרקת לי מול העיניים. אני רואה את אמא שלי כל יום נגמרת.

"ביקשתי את אח שלי שיחזור הביתה, הוא יצא להילחם בשביל כולכם", פנה שאול לחברי הוועדה שנשארו אדישים, "כל אלה שלא מסתכלים לי בעיניים אפילו. בשביל כולכם. תעשו את המינימום בשביל להחזיר אותו, לא את המקסימום בשביל לא להחזיר אותו".

_OBJ