בפעם השנייה השבוע: לוחם צה"ל בן 22 נפצע באורח אנוש הלילה (בין שלישי לרביעי) מירי בבסיס צבאי באזור בקעת הירדן. הוא פונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם עם פציעת ראש חמורה, שם הודיעו לפני זמן קצר כי נשקפת סכנה מיידית לחייו. תחקיר ראשוני של צה"ל העלה, כי הירי בוצע ככל הנראה מנשק של חייל אחר בשטח הבסיס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדיקה ראשונית של האירוע העלתה כי חיילים שחזרו ממטווחים פרקו את נשקם ומסיבה שעדיין לא ברורה, בנשקו של אחד מהם נותר כדור בקנה. בשלב מסוים, הכדור שנותר בקנה נפלט מהנשק ופגע באותו החייל שעמד כ-10 מטרים מהחייל השני. כתוצאה מהפגיעה, פונה החייל באמצעות מסוק להדסה והוא כעת מאושפז במחלקת טיפול נמרץ נוירוכירורגי במצב אנוש כשנשקפת לחייו סכנה מיידית.

עם פרסום ממצאי התחקיר הראשוני, נמסר מדובר צה"ל כי "האירוע מתוחקר והמשטרה הצבאית החוקרת ממשיכה בחקירת נסיבות האירוע, בסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית".

בי"ח הדסה עין כרם בירושלים (צילום: פלאש 90 / הדס פרוש, חדשות)
צילום: פלאש 90 / הדס פרוש, חדשות

היסטוריה של פליטות כדור

חייל בן 19 נפצע שלשום באורח קשה מירי בבסיס סמוך למחסום מכבים. מאוחר יותר, מצבו השתפר והוא הוגדר קל. החשד העיקרי שעלה מהתקרית ההיא זה משחק בנשק של חייל אחר שכנראה פגע בו.

בשנה שעברה, נפצע קצין באורח קשה מפליטת כדור בחברון, וב-2017 נהרג סגן דוד גולובנצ'יץ מפליטת כדור של חייל במהלך תרגיל, גם כן בחברון. במרץ 2018, נהרג שחר סטרוג, לוחם דובדבן, מפליטת כדור של חברו, שנשלח ל-18 חודשי מאסר.

בסוף השבוע האחרון, נהרג לוחם מג"ב, נעים מאדי, שנמצא ירוי בבסיס בעכו. חברו ליחידה חשוד בהמתתו בקלות דעת ובשיבוש מהלכי חקירה: בחקירתו טען החבר שמאדי ז"ל נגע בנשקו בעת שהתקלח ומת מפצעיו.