עסקת המיליארדים של אלביט: משרד הביטחון הישראלי זכה בתחרות הבין-לאומית להקמת מרכז לאימוני טיסה עבור חיל האוויר היווני, ע"י חברת אלביט מערכות, כך אישרה הבוקר (שלישי) ממשלת יוון. ההסכם, כולל את ההקמה והתפעול של המרכז למשך 20 שנה, בהיקף של כ-1.68 מיליארד דולר. מדובר בהסכם הרכש הביטחוני הגדול אי-פעם בין ישראל ויוון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החוזה הענק, שייחתם בקרוב, יכלול הקמה של בית ספר לטיסה עבור חיל האוויר היווני על ידי אלביט, במודל בית הספר שהם מפעילים עבור חיל האוויר הישראלי. אלביט תפעיל את  המרכז ותספק הדרכות, סימולטורים ותמיכה לוגיסטית. בהמשך ייבחנו גם שיתופי פעולה בין בתי הספר לטיסה של ישראל ויוון.

מטוסי חיל האוויר (צילום: אלביט מערכות)
מטוסי חיל האוויר | צילום: אלביט מערכות

בנוסף חיל האוויר היווני יצטייד ב-10 מטוסי "הלביא", מסוג M-346 של חברת לאונרדו האיטלקית, שטסים גם בבית הספר הישראלי ונחשבים להצלחה גדולה. נוסף על כך, אלביט תספק קיטים לשדרוג מערך מטוסי T-6 ("עפרוני") של חיל האוויר היווני.

"ההסכם מבטא את היחסים המצוינים והמתפתחים שיש לנו עם יוון", מסר בתגובה שר הביטחון, בני גנץ. "מדובר בשותפות ארוכת טווח שתשרת הן את האינטרסים של יוון והן את האינטרסים של ישראל, שותפות שתקדם את היציבות באזור הים התיכון, ותיצור מאות מקומות עבודה בשתי המדינות.

"בשיחת הטלפון שקיימתי לאחר אישור ההסכם עם ידידי, שר ההגנה היווני ניקוס פאנאגיוטופולוס, אמרתי לו כי אני מעריך מאוד את מעורבותו האישית בקידום המהלך והעברתו בפרלמנט היווני, וכן ציינתי בפניו את שביעות רצוני מההתעצמות הניכרת לאחרונה ביחסים הביטחוניים בין מדינותינו וציפייתי להמשיך ולחזקם".