פרטים חדשים על הפגיעה בספינה בבעלות ישראלית: עדויות וממצאים שנאספו בישראל מצביעים על כך שכלי השיט הישראלי לא הותקף באמצעות ירי של טיל - אלא ככל הנראה בפעולת קומנדו. מדובר במטען נפץ שהוצמד אל הספינה הישראלית, המטען הזה הוצמד ככל הנראה על ידי סירה מהירה שנצמדה אל דופן הספינה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התעוזה הזאת, כפי שעולה מהפרטים, הביאה להנחיה שירדה אל ספינות ישראליות ברחבי העולם להגביר כוננות, וכן לבצע שורה של פעולות לשינוי ההתנהגות, שלא ניתן לפרסמן. צעדים אלו נועדו להעלות ערנות ולמנוע פגיעה נוספת.

יומיים לאחר האירוע, הרמטכ"ל כוכבי התייחס היום לתקרית ואמר כי "בסוף השבוע החולף קיבלנו תזכורת שאירן לא רק מהווה איום גרעיני, אלא שהיא מפיצה טרור ומבצעת טרור ופעולות נגד מטרות אזרחיות".

"מדינת ישראל מתמודדת עם איומים רבים באופן קבוע. כל הזירות פעילות וכל הזירות מצריכות מודיעין מעודכן לזמן אמת - נגד רקטה, נגד חדירה, נגד פעילות סייבר, נגד ספינה ונגד איום על מטוס", אמר הרמטכ"ל. "המודיעין שזור בכל הזירות האלה באופן הדוק ולא ניתן בלעדיו".

לדברי הרמטכ"ל, "רק בסוף השבוע החולף קיבלנו תזכורת באחת הזירות האלה, מאחד האיומים הגדולים ביותר באזור - אירן, וקיבלנו תזכורת שהיא לא רק מהווה איום גרעיני, אלא מפיצה טרור ומבצעת טרור, ופעולות נגד מטרות אזרחיות".

"זה המקום לחזור ולהדגיש שצה"ל פועל ויפעל מול האיומים המסכנים אותו במעגל הקרוב ובמעגל הרחוק", הבהיר הרטמכ"ל במהלך טקס לחילופי מפקד יחידה 8200 והענקת אות הערכה ליחידת המודיעין המסווגת. "כרגיל הוא יעשה זאת באמצעות המודיעין המשובח שאגף המודיעין מספק לו, ומאחת הרגליים המרכזיות ביותר שלו שהיא כמובן יחידה 8200".