תאונת האימונים בצה"ל: הוארך בחמישה ימים מעצרו של הלוחם שירה במפקדו במהלך אימון ירי במטווח של לוחמים בחטיבת הנח"ל. אתמול (רביעי) ביקש הלוחם שפלט את הכדור מחוקריו לבקר בבית החולים את חברו הקרוב שנלחם ברגעים אלה על חייו בחדר טיפול נפרץ, וביקר את הפצוע יחד עם מפקד חטיבת הנח"ל. לאחר שביקשו במצ"ח את הסכמתה של אמו של הלוחם, נכנסו יחד למחלקה ולחדר הטיפולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהתחקיר הראשוני של הצבא כבר ניתן להצביע על כמה כשלים ברמה הפיקודית, המשמעתית והמקצועית שהביאו לתוצאה הקשה. לעת עתה, במשטרה הצבאית מצביעים על שתי תקלות מפקדים באותה המחלקה: האחת, מ"מ שלא וידא פריקת נשקים ודבר אי-הימצאותם של כדורים בקנה לאחר סיום המטווח. השניה, סמל שלקח נשק ממערום הנשקים, וכיוון אותו למקום בו יכולים להימצא חיילים – גם במרחק של 60 מטרים ממנו.

כוחות מד"א שהוזעקו (צילום: סוכנות תצפית)
צילום: סוכנות תצפית

"הדבר היחידי שחשוב לי הוא שיחיה", אמר החייל היורה לחוקריו. "הוא החבר הכי טוב שלי. לא איכפת לי מהמעצר. לכל אחד שהיה נוגע בנשק הזה היה נפלט כדור. לא הייתה מחסנית בנשק, היה חושך. עברתי בין העמדות, ראיתי את מערום הנשקים, רובה אחד בלט, הזזתי אותו ואז נפלט הכדור. המפקד שלי עבר בסביבה ונפגע".

פרקליט הלוחם שירה אמר ל-N12: "הנשק פלט כדור כאשר הוא היה ללא מחסנית. במקום לשחרר אותו ולדאוג לשלומו עצרו אותו. ברור שהיה מ"מ וסמל שלא פרקו כמו שצריך את הנשקים במטווח".

בלילה שבין שלישי לרביעי חייל צה"ל נפצע באורח אנוש בראשו כתוצאה מפליטת כדור במהלך תאונת אימונים בבסיס צבאי באזור בקעת הירדן. הוא פונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם במחלקת טיפול נמרץ נוירוכירורגי כשהוא סובל מפציעת ראש חמורה.