נשקו של לוחם צה"ל נגנב הלילה (בין רביעי לחמישי) במהלך ניווט בודד שביצע באזור שפרעם. הלוחם, מיחידת אגוז, השתתף באימון באזור במהלכו יצאו הלוחמים לניווט בשטח. מהתחקיר הראשוני שנערך בשעות שחלפו מאז התקרית, עולה כי החייל הוזנק לניווט בשעה 22:16 וכעבור שעות, בסביבות השעה 03:00, אירעה הגניבה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי התחקיר, החייל הבחין ברכב חשוד שבו שהו שני חשודים, ובין הצדדים התפתח עימות אלים, במהלכו נפצע החייל באורח קל. בתחילה הציעו התוקפים לחייל סיוע או הסעה, ולאחר מכן איגפו אותו וניסו לחטוף מידיו את הנשק.

בתום המאבק, החשודים הצליחו לחטוף את נשקו האישי ונמלטו מהנקודה. הנושא מתוחקר על ידי המפקדים, ובמקביל, המשטרה הצבאית החוקרת פתחו בחקירת האירוע בשיתוף המשטרה. לאחר העימות, הזעיק הלוחם את מפקדיו וקיבל טיפול רפואי בנקודה. לפי התחקיר הראשוני, החייל פעל על פי הנדרש ודיווח למפקדיו על גניבת הנשק.

הרמטכ"ל אביב כוכבי, התייחס לאירוע במסגרת הערכת המצב המטכ"לית הבוקר, וציין כי מדובר באירוע חמור שבו נחצה קו אדום. הוא אמר כי צה"ל ימשיך לפעול בשיתוף המשטרה וגופי הביטחון, כדי לקדם את הטיפול המערכתי בתחום ולמצות את הדין עם העבריינים.