פרשת הצעירה הישראלית שחצתה את הגבול לסוריה והושבה הביתה בסוף השבוע האחרון עדיין לוטה בערפל. חקירתה של הבחורה בשב"כ הסתיימה אמש (ראשון) והיא הועברה למשטרה – משם היא צפויה להישלח למעצר בית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מבחינת השב"כ היא נוקתה מהחשד ששיתפה פעולה עם גורמים עוינים במהלך המעבר שלה לסוריה. כעת, לאחר שהועברה לטיפול המשטרה, הם אלה שיצטרכו להחליט לבסוף אם להגיש נגדה כתב אישום.

הצעירה לא דיברה במונחים של חרטה או התנצלות על מעשיה. היא אמרה: "חיפשתי הרפתקה, לא תכננתי לפגוש מישהו ספציפי. סוריה מבחינתי הייתה עוד יעד לטיול".

עיתונאי לבנוני בשם עלי שוואב מרשת אל מנאר, המקורב לארגון חיזבאללה, טען מוקדם יותר אתמול כי הצעירה התקרבה גם לגבול לבנון בתקופה של מתיחות מול ישראל.

"האם אתם זוכרים את הצעירה שעברה סמוך לגדר בזמן המתיחות עם הצבא הישראלי? היא זו שחצתה עכשיו את הגבול לסוריה", כתב העיתונאי בטוויטר, וצירף תמונות שבה נראית הצעירה נוהגת בג'יפ בחודש אוקטובר האחרון סמוך לגבול.

חיזבאללה טוען: זו הצעירה שחצתה את הגבול לסוריה (צילום: lishoeib1970/Twitter)
הצעירה תועדה על גבול לבנון | צילום: lishoeib1970/Twitter

מחשבון הפייסבוק של הבחורה עולה כי היא מאוד אוהבת לטייל. היא מגדירה את עצמה כנוודת נצחית, ואף ניסתה בעבר לעבור את הגבול לעזה ולירדן – אך הניסיונות שלה כשלו.

כאשר קוראים את הפוסטים שלה כיום, אחרי שיודעים מה שקרה, הם נטענים במשמעות חדשה, כמו למשל הפוסט שבו היא כותבת: "אני לא מכירה בקווים שלכם, לא ירוק ולא כחול ולא סגול, גם קו אדום לא יעצור אותי".

בפוסט אחר כתבה: "אף אחד לא יגביל לי את התנועה או יחסום לי את האוויר לנשימה, גם אם אני אמות מחר או בעוד שנייה, עד לרגע האחרון אני אהיה חופשית".

אחת מחברותיה ללימודים בפנימייה חרדית לבנות, סיפרה ל-N12, שהיא לא ידעה מכל הסיפור והיא הייתה בהלם: "לא ידעתי איך היא הגיעה למצב הזה". היא ציינה כי מדובר בנערה שמחה וחברותית, "דתייה, שומרת, הולכת עם מכנסיים". לדברי החברה, לא היה נראה עליה שהיא עוברת תקופה קשה או חווה דיכאון.