אזרח ישראלי הופעל כסוכן של חמאס ברצועת עזה ואסף מידע על מיקומי כיפת ברזל, כך הותר היום (שישי) לפרסום. המידע על התנהלותו של הישראלי עלה מחקירה שביצעו שירות הביטחון הכללי (שב"כ) והמשטרה. כתב אישום הוגש נגדו על ידי פרקליטות מחוז דרום, והוא מייחס לו עבירות ביטחוניות ובהן חברות בארגון טרור, גילוי החלטה לבגוד, מסירת ידיעה לאויב ועוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הישראלי הוא מחמד אבו עדרה, בן 43, בן לאב בדואי ולאם מרצועת עזה, הנשוי לאישה תושבת הרצועה, והוא מחלק את חייו בין רפיח לרחובות תוך מעבר תדיר במעבר ארז. מהחקירה עלה כי תשתית של הזרוע הצבאית של חמאס פעלה לגיוסו של אבו עדרה, תוך ניצול יכולתו לנוע בין ישראל לרצועה על רקע משפחתו. בעזה התקיימו מפגשים פרונטליים שבמהלכם הועבר מידע.

מחקירתו בשב"כ עלה כי אבו עדרה גויס על ידי אנשי חמאס בעודו שוהה ברצועת עזה כבר לפני כשנה וחצי, אז הסכים לפעול עבורם. בתוך כך עמד עימם בקשר מבצעי-חשאי, אשר כלל בין היתר איסוף ומסירת מידע על מיקומי כיפות ברזל.

משב"כ נמסר כי "סיכול זה מצטרף לשורת סיכולים שבוצעו במהלך שנת 2020 אל מול אזרחים נוספים מ"משפחות חצויות" אשר פעלו עבור ארגון חמאס ברצועת עזה. ארגון הטרור חמאס ממשיך בכל העת לפעול לגיוס אזרחים ישראלים לטובת ביצוע משימות איסוף מידע במטרה לממש פיגועים בשטחי ישראל, תוך סיכון האזרחים ומשפחותיהם בישראל וברצועת עזה". 

גורם בשב"כ ציין: "זוהי דוגמה נוספת לניצול של חמאס את התווך של מעבר ארז לטובת פעילות בין אזורית, כחלק מפעילות שיטתית ורחבה שמונעת מול איזור יהודה ושומרון ומעידה על האסטרטגיה שאותה ממשיכה הנהגת חמאס להוביל כדי לערער את היציבות באזור - על אף ובמקביל למאמצי הסדרה שמתקיימים כל העת".